• Eesti

Meie toetame

Tippsportlane Janelle Uibokand

Astro Baltics toetab sponsorluse teel Eesti naisjalgratturist tippsportlast, Janelle Uibokandi. Janelle on oma pea seitsmeaastase profikarjääri jooksul esindanud Eestit naiste jalgrattakoondise kaudu, saavutades kõrgeid tulemusi nii üksik- kui või võistkondlikel sõitudel.

Astro Balticsi toetuse eesmärk on aidata Janellel paremini jõuda oma eesmärkideni

Kuidas maastikul rattaga paremini toime tulla

Astusime välja oma argipäevast, et minna Eesti ühe parima naisjalgratturi Janelle Uibokandi ning professionaalse maastikuratturi Erki Kukega kaunisse Eestimaa loodusesse, saamaks õpetussõnu kuidas saada paremaks maastikuratturiks.

“Tihti räägitakse, et Eestis teevad paljud ratturid rohkem trenni maanteel ja maastikule satutakse harvem,” sõnas Janelle. “Selleks, et maastikusõiduoskust arendada, käisime metsas ja võtsime üles mõned videolõigud, mis loodetavasti vaatajatele abiks on ja metsa sõitma kutsuvad.”

Maastikusõidu koolitusel esindas Astro Balticsit meie serverlahenduste peaspetsialist Toomas Lepik. “Rattasõiduga olen tõsisemalt tegelenud juba 10 aastat,” sõnas Toomas. “Samas pean nentima, et pole piisavalt aega pühendanud maastikusõidu tehnikale. Alati ei piisa sellest, et on hea füüsiline vastupidavus – maastikul on kindlasti vaja ka sõidutehnikat, et sadulas püsima jääda. Erkilt sain filmimise käigus mitmeid häid soovitusi, kuidas oma sõidutehnikat parandada.”

Janelle ja Erki juhtimisel valmisid kolm toredat õppevideo, kus Erki annab ülevaate esmastest maastikusõidu tehnikatest. Kindlasti leiavad videodest uut ja huvitavat nii algajad kui ka edasijõudnud jalgrattahuvilised. Head vaatamist!

Vaata sinna, kuhu tahad minna

Maastikul on enamasti sõidurajad väga kitsad ja nende läbimiseks on kohati vaid üks õige sõidujoon. Eksimuse korral võib ratas sõidurajalt maha langedes takerduda või sootuks seisma jääda. Siinkohal aitab kindlasti, kui vaatate sõidurada natuke pikemalt ette. Peale lähedal olevate takistuste tuleks jälgida ka kohta kuhu minna soovite.

Oma kehakaalu kasutamine (esi)ratta tõstmiseks

Miks üldse esiratta tõstmine hea on? Maastikul aitab see kaasa takistuste ületamisel ja kiiruse hoidmisel. Esiotsa tõstmiseks käte jõu kasutamise asemel on palju parem seda teha kogu kehaga, liigutades enda puusad ja seega keharaskuse tahapoole, samal ajal käed peaaegu sirgeks lükates. Ratas läheb iseenesest kergeks ja libiseb sujuvamalt üle takistuse.

Tehnilistele kohtadele õige kiiruse valimine

Tihti tundub, et aeglaselt tehnilisele elemendile lähenedes on selle läbimine ohutum ja kindlam, mis pole alati tõsi. Aeglase kiiruse juures takerdub ratas kiiresti ning vähenegi hoog raugeb. Samuti on teatud oludes suurem tõenäosus ratta juurikal pidamise kaotamiseks just aeglasel kiirusel. Ka palgiületusel ja kukkumistel on õige kiirus ülioluline.