fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng

6-Reasons-Why-Self-Checkout-Is-Beneficial-for-Convenience-Stores

6 viisi, kuidas iseteeninduskassa teie ettevõttele kasu loob

Iseteeninduslahenduste kasutuselevõtt on viimaste aastate jooksul hüppeliselt kasvanud. Selle põhjuseks võib peamiselt pidada pandeemiat, aga ka klientide eelistuste muutumist mugavamate ja ajasäästlikumate lahenduste suunas ning ettevõtete teadlikke valikuid müügitulu suurendamiseks ja kliendikogemuse parandamiseks. Käesolevas artiklis oleme välja toonud 6 viisi, kuidas ettevõte saab iseteeninduskassa kasutuselevõtust kasu lõigata.

1. Täiustatud kliendikogemus

Iseteeninduskassa abil saavad kliendid nautida poodlemise mugavusi ilma järjekorras ootamata, mis omakorda aitab tõsta ka klientide rahulolu teenusega. Lisaks on iseteeninduskassade kasutajaliidesed ehitatud maksimaalse efektiivsuse eesmärgiga ning neid on klientidel lihtne kasutada.

Tasub märkida, et noored on igapäevaselt harjunud kasutama puutetundlikke nutiseadmeid, mis tähendab, et iseteeninduskassa kasutamine on nende jaoks loogiline samm.

Ostlemisel saab klient tegeleda mugavalt oma asjadega, näiteks rääkida telefoniga või kuulata kõrvaklappidest muusikat, ilma et peaks astuma vestlusesse klienditeenindajaga.

Oluline on ka mainida, et iseteeninduskassa kaotab keelebarjääri, pakkudes kliendile võimalust ostuprotsess läbida tema eelistatud keeles.

2. Lühemad järjekorrad ja kõrgem müügitulu

Iseteeninduskassa võimaldab lühema aja jooksul müüa rohkem, kuna kliendid ei pea järjekorras ootama. See omakorda võimaldab teha rohkem müüke ning teenida suuremat kasumit.

Iseteeninduskassa pakub tõhusaid võimalusi ka lisa- ja juurdemüügiks ehk upselliks. Upsell on tehnika, mida on jaemüügis kasutatud aastaid. Tegemist on müügitehnikaga, mille eesmärk on kliendile ostuprotsessis müüa juurde seotud tooteid või motiveerida klienti ostma kallimat toodet. Seda tehnikat on iseteeninduskassas võimalik rakendada mitmetel erinevatel viisidel, näiteks soovitada ostukorvis asuvale tootele juurde teist toodet soodushinnaga, pakkuda garantiid või mõnda teist lisaväärtust.

Selle abil on võimalik suurendada müügitehingu väärtust ning pakkuda personaalsemat ostukogemust.

3. Kiired maksed

Iseteeninduskassad on disainitud pakkuma tavakassadest kiiremat ostuprotsessi. Kontaktivaba poodlemine tähendab, et klient saab oma kauba kiirelt riiulilt kätte ning tasub selle eest mugavalt iseteeninduskassas, kasutades endale sobivat maksevahendit.

Lisaks jätab iseteeninduskassa teie töötajatele rohkem aega teiste ülesannete jaoks, näiteks riiulite täitmiseks või klientide abistamiseks ja nende ostukogemuse parandamiseks müügisaalis.

4. Ülevaatlikum laohaldus

Iseteeninduskassa kasutuselevõtt annab ettevõttele lisavõimaluse ülevaatlikuks kliendi- ja laohalduseks, sest kogu ostudega seotud informatsioon liigub mugavalt otse majandustarkvarasse. Kogutud informatsiooni alusel on võimalik ettevõttel paremini aru saada kliendikäitumisest ning ostutrendidest.

Klientide ostukäitumise informatsiooni alusel on võimalik luua tulevikus turunduskampaaniaid ning tuvastada erinevaid juurdemüügi võimalusi.

5. Ruumisõbralik kompaktne ülesehitus

Võrreldes tavakassaga võtab iseteeninduskassa vähe ruumi, mis tähendab, et selle saab paigutada poe ruume arvestavalt sobivaimasse asukohta.

Siinkohal on oluline mainida, et müügipunktile asukoha valimine ning õigele kohale paigutamine mängivad väga olulist rolli maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks. Asukoha väljavalimisel tasub mõelda poes toimuvale liiklusele, kassa nähtavusele ning ostude turvalisusele.

6. Lojaalsusprogramm, ülevaade kliendikäitumisest ning analüütika

Lojaalsusprogrammid on loodud selleks, et premeerida aktiivseid püsikliente. Iseteeninduskassas on võimalik seadistada erinevaid pakkumisi või klienditeekondi, mis suunavad kasutajat kontot looma, soodustusi aktiveerima või tagasisidet andma.

Nende tegevuste kaudu on võimalik suurendada lojaalsete klientide arvu, koguda tagasisidet toodete kohta, analüüsida ostuprotsessi kiirust ja teha lisamüüki.

NOOM iseteeninduskassa Tartu Lõunakeskuse Oomipoes

2022. aasta novembris paigaldati Astro Balticsi poolt Tartu Lõunakeskuses asuvasse Oomipoodi kaasaegne iseteeninduskassa, mille kohta küsisime tagasisidet ka Oomipoe tegevjuhilt Rein Nigulilt.

Milline oli algne väljakutse, miks iseteeninduskassa järele vajadus tekkis?

Kõige suuremaks põhjuseks oli tööjõupuudus, mis tähendas ka pikki järjekordi poes. Meie klientide seas on mitmeid poekülastajaid, kellel on vaja vaid ühte toodet ja kui mitu inimest on järjekorras, siis tihtipeale ei oldud valmis ootama ning lahkuti poest ilma ostu sooritamata.

Millised on teie ootused seoses iseteeninduslahendusega?

Hetkel on veel vara järeldusi teha. On näha et kliendid on hakanud iseteeninduskassat kasutama kuid hetkel on veel iseteeninduskassa kasutamine marginaalne. Kõik kaubad ei ole iseteeninduskassas ka müügiks hetkel kättesaadavad ja siinkohal saame kindlasti olukorda parandada.

Kui kaua on praeguseks iseteeninduskassa töös olnud ning milliseid muutusi olete märganud? Kas on plaanis laieneda lahendusega ka teistesse poodidesse?

Iseteeninduskassat kasutame alates novembrist ja kuna tegemist on värske lahendusega, siis hetkel veel monitoorime olukorda. Oomipood kauplusena ei ole disainitud iseteeninduskassa kasutamiseks, seega laienemisotsusega ei kiirusta.

NOOM iseteeninduskassa Tartu Lõunakeskuse Oomipoes.
NOOM iseteeninduskassa Tartu Lõunakeskuse Oomipoes

Iseteeninduslahendused leiad Astro Balticsist!

Valige välja endale sobilik iseteeninduskassa pakett ning pakkuge oma klientidele kiiret ja meeldivat ostukogemust.

Tutvu Astro Balticsi pakutavate iseteeninduslahendustega siin.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust:

+372 628 0000
info@astrobaltics.eu

Astro Baltics
Tarkvara teejuht tulevikku!
www.astrobaltics.eu