• Eesti
  • English

Eesti vanim tarbijate ühistu avas nutika Coop Konsumi. Olulist rolli mängis ka Astro Baltics.

Eesti vanim tarbijate ühistu avas nutika Coop Konsumi. Olulist rolli mängis ka Astro Baltics.
Fotograaf: Aigar Nagel

Antsla Tarbijate Ühistu (algselt Antsla Tarwitajate Ühisus) on Eesti esimene tarbijate ühistu, mis alustas tegevust juba 1902. aastal. 14. jaanuaril astus väärika ajalooga ühistu suure sammu, kui avati uus ja oma piirkonna nutikaim Antsla Coop Konsum. Oma oluline roll oli kaupluse avamisel ka Astro Balticsil.

Ühistu pöördus Astro Balticsi poole kindla sooviga: uus kauplus peab olema nii nutikas kui võimalik

Astro Baltics oli oma ülesannete kõrgusel. Suur projekt tähendas seda, et käivitada oli vaja palju IT -alaseid lahendusi ja süsteeme. Alustasime kassadest ja kiirelt olid ülesseatud nii regulaarsed kui ka nutikassad. Vastavalt soovile paigaldati nii puldiga iseteeninduslahendus kui ka täisiseteenindus süsteemid. Üle terve poe hakkasid tööle iseteeninduskaalud. Lisaks kinnitati riiulite külge elektroonilised hinnasildid, kus toote kirjeldamine on mugav ja lihtne.

”Antsla TÜ-l on olnud Astro Balticsiga juba pikaajaline koostöö ning seniste kogemuste põhjal ei tekkinud kordagi kahtlust, et jääksime hätta kaupluse õigeaegse avamisega. Mõningatel hetkedel oli selline tunne, et kogu Astro Balticsi kollektiiv tegeleb meie uue kauplusega. Toredate inimestega on ikka tore koostööd teha!” märkis Antsla TÜ esindaja Ü. Grihin.

Antsla Tarbijate Ühistu on esimene, kes võtab kasutusele Cloudicsi laomehe lahenduse.

Mis on Cloudicsi laomees?

Cloudicsi mobiilne laorakendus on suurepärane abimees, mis annab mobiilselt paindliku ligipääsu kogu kaupluse laole.

Kiire inventuur, mugav kaupade vastuvõtu kontroll ja sooduskoodide haldus annavad poele täiesti uue mobiilse mõõtme.

Astro Baltics tänab Antsla Tarbijate Ühistut ja Coop Eesti Keskühistut usalduse eest.

Kui soovid rohkem informatsioon Cloudicsi laomehe kohta, siis võta meiega ühendust

info@astrobaltics.eu või helista +372 628 0000

Astro Baltics jõudis Äripäeva Gaselli TOPi.

Astro Baltics pälvis viimase 3 aasta kiire kasvu eest ”Eesti Gasellettevõte 2021” tunnustuse

Mis on gaselli TOP?

Gaselliliikumine on algselt pärit USAst. Termini autor on Ameerika majandusteadlane David L. Birch, kes avastas üheksakümnendatel, et teatud ajaperioodidel on just suurkorporatsioonidele vastanduvad väiksemad ettevõtted need, kes toovad ettevõtlusesse uuenduslikku mõtlemist ja loovad uusi töökohti.

Eestis sai gaselliliikumine alguse 2000. aastal. Äripäev koostab viimase kolme aasta näitajatele põhinedes gasellide TOP-i juba 21. korda.

Lisaks gasellide pingerea koostamisele ja gasellfirmade käekäigust kirjutamisele, korraldab Äripäev ka Gasellide Kongressi, kuhu kogunevad kõik gasellettevõtete esindajad.

Kes on Äripäeva gasellid?

Gasellid on ettevõtted, kes on viimase kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit vähemalt 50%, loovad kõige rohkem uusi töökohti ning kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi – paindlikkus, kiirus, julgus.

Tunnustamaks meie saavutusi omistas Eesti juhtiv majandusleht Äripäev Astro Balticsile ”Eesti Gasellettevõte 2021” tunnustuse ning pärjas ka diplomiga. Tunnustusele lisab väärtust fakt, et selle osaliseks saab igal aastal vähem kui 1% Eesti ettevõtetest.

Täname kõiki kliente ja koostööpartnereid, kes on gasell-ettevõttele omase kasvu meie jaoks võimalikuks muutnud.

Äripäeva Gaselli TOPi pingerida avalikustatakse 17. veebruaril Kultuurikatlas.

5 majandustarkvara trendi aastast 2020, mida jälgida ka 2021. aastal.

Toome välja 5 majandustarkvara trendi, mida jälgida ka käesoleval aastal.

Aasta 2020 oli ettevõtetele sõit Ameerika mägedel. Organisatsioonid olid sunnitud töötama välja kaugtöö süsteemid, katkesid tarneahelad, toorainehinnad kõikusid ning tööjõupuuduse probleemid kummitasid organisatsioone üle kogu maailma.

Suurele osale ettevõtetest pakkus leevendust optimeerimine läbi majandustarkvara, mis muutis ülesannete lahendamise lihtsamaks.

1. Agiilne majandustarkvara, mis toetab agiilset ettevõtet

Enamikelt ettevõtetelt küsitakse täna, et kas nad on agiilsed? Selleks, et olla kiire, paindlik ja kohanev tuleb liikuda edasi ka vastava tarkvaraga. Agiilne ERP toetab terviklikult erinevate funktsionaalsuste koostööd. Ühiselt ligipääsetav andmebaas, paindlikud funktsioonid ja terviklik ülevaade – tulemuseks on protsesside kiirendamine, tööprobleemide ennetamine ja ülevaatlik tööprotsesside haldus.

2. Kliendikeskne majandustarkvara

Tänu digitaliseerimisele on ärimaastik pidevas muutumises. Erinevad veebiplatvormid jõuavad otse oma klientideni, suhtlevad nendega ja tulemuseks on hea ülevaade teenuste ja toodete kohta. Kliendihaldus omastab aina suuremat tähtsust. Majandustarkvara mängib omakorda olulist rolli tugevdades sidet ettevõtte ja kliendi vahel. Eesmärgiks on vähendada reageerimisaega, anda kiireid märguandeid läbi teavituste ja parandada klientide rahulolu.

3. Turunduse optimeerimine läbi majandustarkvara

Organisatsioonide eesmärgiks on läbi turunduse optimeerimise saada maksimaalselt kasu. ERP süsteem on selles aspektis oluliseks abimeheks. Kogudes andmeid ja nähes reaalajas ülevaadet on võimalik oma kliente ja nende eelistusi kiirelt tundma õppida.

Paljud ettevõtted ei mõista veel väärtust, mis peitub müügi- ja kliendiandmete taga. Müük läbi ristturunduse, sarnaste toodete soovitused juba olemasolevatele klientidele või demograafilised ühisjooned uute klientide leidmiseks. Selleks, et ära kasutada trende, peab majandustarkvara kui süsteem aitama andmetöötlusega.

4. Veebipõhine planeerimine ja ülevaade nutiseadmetes

Me elame ajastul, kus info peab olema koheselt ja nutikalt kättesaadav. Tulenevalt sellest on muutumas kohustuslikuks võimaluseks info sisestamine ja nägemine koheselt. Näiteks läbi veebibrauseri. Tulemuseks on paindlik ligipääs informatsioonile, kiire kommunikatsioon ja efektiivsem probleemide lahendamine.

5. Personaalsed funktsionaalsused

Isikupärastatud majandustarkvara funktsionaalsused on olulisemad kui eales varem. ERP süsteemidel peavad olema isikupärastatud funktsioonid, mis vastavad ettevõtte konkreetsetele vajadustele. Alternatiividena on kasutusel vastavalt tööstusharudele loodud mallid. Kohandatud majandustarkvara eeliseks on ka tarbetute funktsioonide eemaldamine, mis teeb tarkvaraga kasutuse lihtsamaks ning igapäeva töö kiiremaks ja mugavamaks.

Kokkuvõtteks:

ERP süsteemid on oma algusaegadest tulnud pika tee ja tänu sellele on oluline hoida silm peal olulistel majandustarkvara uuendustel ja funktsionaalsustel.

2020. aasta näitas, et innovatsioon on kasvu võti ja praegused trendid viitavad organisatsioonide soovile sellest osa saada. Ettevõtte eesmärgiks peaks olema ressursside täielik kasutamine, seisakute puudumine ja üleüldine parem protsesside optimeerimine. NOOM tipptasemel funktsioonid aitavad teie organisatsiooni digitaliseerida.

NOOM majandustarkvara on paindlikult tänase ettevõtja jaoks ja terviklikult tulevasele ettevõtjale.

Vaata rohkem astrobaltics.eu või võta meiega ühendust:

info@astrobaltics.eu

+372 628 0000

Cloudics mobiilne makselahendus ja app

Ühiskond meie ümber vajab innovatiivseid lahendusi. Kontakti- ja sularahavabad tehingud on muutumas igapäevaseks. Kontaktivaba elu üheks kaasnähtuseks on mobiilse tankimise võimalus. Cloudics on uus ja moodne mobiilne makselahendus, mis katab terve Eesti.

🔵 Mis on Cloudics?

Cloudics kaubandusele

on uus ja innovatiivne lahendus kaupmeestele, kes soovivad kasutada ettetellimise funktsionaalsust või mobiilse kassa lahendust. Cloudicsi paindlik ja funktsionaalne lahendus on ettevõttele, kes soovib oma tooteid müüa vähese vaevaga e-keskkonna vahendusel. Loe täpsemalt Cloudicsi kaubanduse lahenduse kohta SIIT.

Cloudics tanklatele

võimaldab hallata kõiki tankla seadmeid pilvepõhise juhtseadme (FCC) kaudu. Cloudics kombineerib tankla riist- ja tarkvara üheks tervikuks. Kasutajasõbralik veebikeskkond võimaldab jälgida, analüüsida ja juhtida kogu tankla tööd. Lõpptarbijale on Cloudics mobiilne makselahendus, millega saab tasuda kontaktivabalt ettetellitud kaupade kui ka kütuse eest.

Cloudics äpp

mobiilne makselahendus, mis pakub lõppklientidele mugavat ja kiiret ettetellimise ning mobiilse kassa funktsionaalsust. Cloudicsi mobiilne makselahendus on mugav ja paindlik. Seda saab kasutada nii kaubanduses kui ka kõikides tanklates üle Eesti, mis on märgistatud Cloudicsi logoga.

Cloudicsi äpiga saab tasuda 21 Terminal Oili tanklas üle Eesti.

📱 Miks kasutada Cloudicsit?

Äpi abil saad mõne nupuvajutusega alustada tankimist, ilma et peaksid tasumiseks väljuma autost. Kui oled lisanud rakendusse oma kliendikaardi andmed, siis rakenduvad automaatselt ka kliendikaardi soodustused. Kogu tankimise info salvestub äppi ning vajadusel saad infot allalaadida või edastada.

Äpi kasutamise eelised:

  • – Sobib nii era- kui ka ärikliendile.
  • – Maksekaardina saab kasutada nii pangakaarte kui ettevõttepõhiseid maksekaarte.
  • – Kõik sooduskaardid ühes kohas.
  • – Lihtne ja arusaadav ülevaade kütusetšekkidest ja arvetest.
  • – Mugav kontaktivaba tasumine
  • – Äpiga saab tankida 24/7

📲 Lae Cloudicsi äpp alla SIIT.

Tankimine Cloudicsi appiga. 3 lihtsat sammu. Ava äpp, vali makseviis, alusta tankimist.

🔵 Cloudics on tanklate tulevik!

Vaata rohkem www.cloudics.eu või võta meiega ühendust:

info@cloudics.eu

+372 628 0000

3 laohalduse probleemi, mis NOOM tarkvara lahendab.

Majandustarkvara NOOM müügijuht Erkki Ergma toob välja 3 levinud laohalduse probleemi ja kuidas neid lahendada.

Probleem 1: Puudulik laohaldustarkvara

Ettevõttel puudub elementaarne erinevate ladude samaaegne haldamine ja ülevaade reaalajas. Erinevate protsesside – ost, müük ja raamatupidamine – vahel puuduvad seosed. Partiiarvestus või täpne omahind tunduvad unistusena. Soovitakse efektiivset aruandlust tööprotsesside kiireks haldamiseks.

Majandustarkvara NOOM võimaldab eristada ja hallata reaalajas kõiki ettevõtte kasutuses olevaid ladusid. Seda ka siis, kui ettevõttel on näiteks eraldi laod kaubanduses või tootmises: materjali-, pooltoodangu või valmistoodangu ladu. Laohalduse maksumus on lihtne ja arusaadav ning ladude arv ei ole piiratud ega varjatult hinnastatud.

Plussiks on ka see, et kõik kaubaga seotud protsessid on ühes tarkvaras alustades müügi- ja ostutellimustest, kaupade saabumisest lattu kuni komplekteerimise ja arvete väljastamiseni. Eelpool nimetatud tegevused on läbi ettevõtte erinevate struktuuride omavahel tihedalt seotud ja tänu sellele on saavutatud reaalajas kiire ülevaade kõikidest äriprotsessidest ning müügitehingute kasumilikkusest.

NOOM laotarkvara mobiilne laomees.

Probleem 2: E-kaubanduse mahu kiire kasv

E-kaubanduses on maht tänaseks kasvanud suureks ja paljudel ettevõtetel puudub korralik laohalduse tarkvara. Klienditellimusi kui ka ostutellimusi tarnijatele töödeldakse käsitsi ning kauba tarnijate ja ostuhindade haldamine käib Excelis. Panga maksete laekumiste kontroll ja dokumentide edastamine raamatupidamisse toimub manuaalselt.

Kuidas süsteem efektiivselt tööle panna? Vaja on kõik ühes lahendust. Müügitellimuste info liigub automaatselt laohaldusesse. See aitab vältida olukordi, kus tellimus võib olla katteta ning see aitab ära kaotada ka käsitsi laoseisu muutmise. Lisaks on NOOMis mugav finantsmoodul, kus arvestus toimub taustal automaatselt. Tellimustega korrigeeritakse vastavalt kauba koguseid, müüdud kaup genereeritakse arveks, toimuvad vastavad automaatsed kanded ja muutub ka laoseis.

Suuremate mahtude puhul saab lisada efektiivsust näiteks automaatsete pakisiltide genereerimisega. Tagastatud kaupade korral on tänu dokumentide seotusele võimalik detailselt jälgida kauba liikumisi.

Probleem 3: Ettevõtte laohalduses puudub kaasaegne mobiilsus.

Ettevõtetel on efektiivsuse tõstmiseks vaja teha kiirelt õigeid otsuseid. Selleks, et teha õigeid otsuseid on vaja teada, mis laos reaalajas toimub.

Reaalajas ülevaade läbi android laohaldus veebirakenduse Cloudics. Cloudicsi mobiilne laorakendus on suurepärane abimees, mis annab mobiilselt paindliku ligipääsu laole. Kiire inventuur, mugav kaupade vastuvõtu kontroll, klienditellimuste komplekteerimine, riiulite ja allahindluste haldus annavad laole uue mobiilse mõõtme. Cloudicsi mobiilse veebirakendusega tõuseb laologistika käitluskiirus, väheneb töö käigus tekkivate vigade hulk ja paraneb tarnekvaliteet.

Cloudicsi mobiilne veebirakendus on sobilik lahendus igas suuruses ladudele.

Küsi pakkumist kohe: SIIT

info@astrobaltics.ee

+372 628 0000

NOOM tarkvara piiramatud võimalused integratsiooniks.

Liidestamine on täna majandustarkvaras väga olulisel kohal ning selles osas on NOOM tarkvara üldse üks avatumaid ja eesrindlikemaid majandustarkvarasid. Meil on standardis väga suurel hulgal liideseid väliste keskkondadega. Tarkvara üldine arhitektuur ja NOOM API teevad igasugused välised integratsioonid võimalikuks ja lihtsaks.

Smaily on kodumaine uudiskirjade koostamise ja saatmise tarkvara.

Smaily integratsioon majandustarkvaraga NOOM võimaldab täieliku sünkronisatsiooni kahe platvormi vahel. Lisades uudiskirja tellijad NOOMist otse Smaily nimekirja, saad neid mugavalt hallata.

NB! See integratsioon vajab rätseplahendust. Küsimuste korral võta meiega ühendust SIIN.

SMS lahendus Messentega võimaldab NOOM majandustarkvara klientidel otse majandustarkvarast lõppklientidele SMS teavituste saatmist. Selle funktsionaalsuse abil on ettevõtetel võimalik oluliselt kiiremini ja tõhusamalt kliente teavitada. SMS lahendust on vastavalt ettevõtte vajadustele võimalik kasutada mitmete erinevate teadete saatmiseks, nagu näiteks plaanilise hooldusaja meeldetuletamine, kauba saabumisest informeerimine, tööde valmimisest teavitamine.

Teenuse tellimiseks kirjuta meile oma huvist SIIN.

NOOM ja Telema 3.0. Meie klientide töö teeb oluliselt lihtsamaks sertifitseeritud partneri liides. Telema kliendid saavad lisaks tellimus- ja saatedokumentidele edastada ka e-arveid läbi liidese. NOOM omab ka Edisoft liidest, mis toimib Telema lahendusega sarnasel põhimõttel.

NOOM ja Omniva. E-arvete edastamiseks kasutame standardis operaatorina Omnivat. Konto loomine Omnivas on meie klientidele tasuta. Kõikidel NOOM kasutajatel on e-arvete vahetamise võimalus juba standardfunktsionaalsuses. Meie kliendid saavad e-arveid saata ja vastu võtta tasuta. Mugav, lihtne ja keskkonnasäästlik lahendus.

Meie klientidel on väga palju erisoove seoses liidestuse ja integratsioonidega kolmandate tarkvarade vahel. NOOM majandustarkvara on avatud igas suunas ja meie eesmärk on muuta klient õnnelikuks.

Võta meiega ühendust ja küsi pakkumist: www.astrobaltics.eu/kontakt

Läbi NOOMi hoiad oma äri võimalustele avatud.

FOTO: Heikki Avent

Astro Baltics pälvis peresõbraliku tööandja hõbemärgise!

Eile andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahvastikuminister Riina Solman videosilla vahendusel toimunud tunnustusüritusel Astro Balticsile üle peresõbraliku tööandja hõbemärgise.

Peresõbraliku tööandja märgise programm on suunanud Astro Balticsit saama veel paremaks ja töötajasõbralikumaks ettevõtteks kui varem. Oleme väga õnnelikud oma saavutuste üle, sest oleme pingutanud ja teinud selle nimel palju tööd.

Esiteks: Astro Baltics on organisatsioon, kes väärtustab oma töötajaid ning panustab peresõbralikku töökultuuri. Peresõbraliku tööandja hõbemärgisega tunnustatuna tagame töö ja pereelu tasakaalu.

Teiseks: parema meeskonnatöö ja -tunde loomiseks korraldame ühisüritusi ja -ettevõtmisi. Oleme teineteisele toeks ja väärtustame töötajate tervist. Võimaldame oma inimestele paindlikku tööaega ja praeguses situatsioonis, kus inimeste tervise hoidmiseks tuleb hoida distantsi, mängib olulist rolli töötamine kodukontorist.

Kolmandaks: lisaks praktiseerime oma ettevõttes coachingut ja mentorlust. Meie inimesed on harjunud võtma suuremat vastutust ja on seetõttu ka rohkem motiveeritud lahenduste läbiviimisel.

Kokkuvõtteks: meil on kokkuhoidev kollektiiv. Töötajate väärtushinnangud on sarnased ja omavaheline usaldus koos tunnustamisega käivad käsikäes. Panustame sellesse, et meie ettevõttes toimuks info liikumine kiirelt ja tõhusalt.

Täname Sotsiaalministeeriumit Peresõbraliku tööandja hõbemärgise eest!

Loe pikemat artiklit Äripäevas.

Vaata ka:

FOTO: Aigar Nagel

Edimäne Võro liina Terminal Oil pendsinijaam om rahvale valla!

Nüüdsest saab Cloudicsi mobiilimakset kasutada ka äsja avatud Terminal Oil Võru tanklas. Tegemist on juba kolmanda avaliku tanklaga, kus Cloudics äpiga on võimalik kütuse eest tasuda. Lisaks Võrule töötab Cloudics Terminal Oil Raadi ja Saverna tanklates.
Rakenduse kasutamine on imelihtne ning annab võimaluse praegustes tingimustes turvaliselt tankida!🚗📲

Kilingi-Nõmmel avati Eesti modernseim tankla

100% Eesti kapitalil põhinev Eesti suurim kütuseüüja Olerex avas Kilingi-Nõmmel uue tankla. Uus tankla on Tartu-Pärnu ja Valga-Pärnu maanteel sõitvate inimeste jaoks olnud väga oodatud peatuspaik. Lisaks heale asukohale on tegemist suurima ning modernseima tanklaga kogu Eestis. Klientidel on võimalik kasutada ettetellimise kioskit, Astro Balticsi loodud iseteeninduskassat ja nutitankurit. Uues tanklas on saadaval ka mõnus buffee valik, mis lisaks heale asukohale annab ka väga hea kliendikogemuse.


Foto: Olerex

Palgauuendused 2020

Seoses pensionisüsteemi muutustega oleme täiendanud NOOMi palgamoodulis pensionikeskuse II samba päringut ja loonud III samba makse arvestamise võimaluse koos TSD täiendusega.

1. Aastal 2020 saavad palgalised liituda II pensionisambaga või katkestada maksed II sambasse. NOOMi palgamoodulis on nüüdsest täiendatud pensionkeskuse päringut ning lisatud peatajate lepingule uus väli, mis täidetakse päringu põhjal. Samuti arvestatakse selle infoga palgaarvestuses.

2. Tööandjal on võimalus aidata töötajal koguda pensioniraha III sambasse täiendava maksusoodustusega (aasta brutotulust 15% või 6000 eurot). Selleks on loodud Noomis III samba makse arvestamise võimalus koos vastava TSD täiendusega. Loe lisaks: https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/tooandjale/

3. Tööandjad, kes soovivad tõõjõukulude arvestust pidada erinevate tunnuste lõikes ühe töötaja tasude osas, saavad seda nüüd teha NOOMis. Noomi palgakulu kanne jagab nüüdsest arvestatud tasude alusel tööandja maksud (sotsiaalmaks ja 0,8% töötuskindlustusmakse) objektidele, kulukohtadele ja/või eesmärkidele.