Hiljuti Eesti tootmisettevõtete seas läbi viidud uuring näitab, et digitaliseerimine ja automatiseerimine kogub tööstuses hoogu. 2021. aasta andmete alusel kasutab vähemalt osaliselt tarkvarasüsteemidega juhitavaid protsesse ja tööpinke enam kui 60% tootmisettevõtetest.
Kuidas aga alustada tootmise digitaliseerimisega ning milliseid komistuskohti vältida?
Turul on saadaval mitmeid, nii lihtsamaid kui ka keerukamaid lahendusi, mida tööstusettevõte saab kasutusele võtta.
Tootmistarkvara juurutamine võib algselt tunduda keerulise protsessina, aga selleks, et teie ettevõte tarkvarast maksimaalselt kasu lõikaks, on vaja hoolikalt planeerida kogu protsess.
Väljakutseid saab lahendada efektiivselt siis, kui on teada nende tegelik põhjus. Kohtame sageli soovi kõik väljakutsed uute lahenduste abil korraga lahendada.
Usk digitaliseerimisse on küll innustav, kuid kogemus näitab, et põhiprobleemid võivad peituda mujal, kus nad esialgu paistavad olevat. See viitab vajadusele põhjalikuma analüüsi järele, mis enamikul digitaliseerimisega alustavatel ettevõtetel on tegemata.
Enne digitaliseerimisega alustamist on vajalik koostada ettevõttes ülevaatlik tegevuskava. See on suurepärane teekaart, mille järgi liikudes saate olla kindlad, et digitaliseerimisesse investeeritud raha ja ressursid on õigesti paigutatud ning toovad soovitud tulemuse.
Kaardistus aitab määratleda edaspidiste tööprotsesside järjestuse, toob välja murekohad praeguses olukorras ning annab head pidepunktid tuleviku eesmärkide seadmiseks.
Astro Balticsis oleme kaardistanud ja loonud ettevõtetele sadu digitaliseerimise tegevuskavasid, kus analüüsime koos kliendiga ettevõtte äriprotsesse, seame neile prioriteete, analüüsime puudujääkide omavahelisi seoseid ning pakume välja efektiivseid lahendusi.
Juhul kui teie valikuks osutub NOOMi Basic tootmistarkvarapakett, siis tuleb digitaalne tegevuskava ettevõttes sees iseseisvalt luua.
Takistuseks on ettevõtte erinevate huvigruppide soov erinevate lahenduste järgi. Näiteks võetakse tarkvara kasutusele vaid tootmisjuhi perspektiivist, aga tegelikult on digitaliseerimisel vaja näha kogu terviklikku pilti.
Silmas tasub pidada seda, et kaardistuse tulemusena peab tekkima protsessiskeem, mis võtab arvesse kogu ettevõtte huvigruppe (müük, finants, tootmine, juhtkond jne).
Oleme loonud BASIC tootmispaketi, mis on lihtne standardiseeritud tootmistarkvara ning katab ära väiksema tootmise põhivajadused.
Pakett on loodud lähtuvalt turu vajadusest karbilahenduse põhimõttel. Lisaks tootmisele sisaldab BASIC pakett lao- ning müügifunktsionaalsusi: pakkumiste ja tellimuste koostamine, tootmise planeerimine, valmistoodangu müük, omahinna arvutamine, finantsarvestus jne.
Tarkvararendi kuutasu on 249€+km ja kogu tootmistarkvara juurutuse ühekordne maksumus on
6000€+km.
See sisaldab endas juurutustöid, st seadistustöid, kasutajate loomist ja koolitust.
Loe täpsemalt Basic tootmispaketi standardikirjeldust siit.
Eestis arendatav NOOMi tootmistarkvara aitab teil edukalt hallata ettevõtte tootmisprotsesse. Kõik terviklikult ühes tarkvaras: müügipakkumiste koostamine, materjalide tarnimine, tootmisprotsessid, tootmise planeerimine, valmistoodangu müük, omahinna arvutamine, finantsarvestus jpm.
Tänu moodulitest koosnevale ülesehitusele on NOOMi majandustarkvara laia standardfunktsionaalsuse ja suure erilahenduste võimekusega.
Küsimuste korral võtke meiega ühendust:
info@astrobaltics.eu
+372 628 0000
Astro Baltics
Tarkvara teejuht tulevikku!