fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng

Laadimistaristu

Laadimistaristu kui innovaatline äriplaan: millele tähelepanu pöörata?

Elektrilaadijate paigaldamine tanklatesse, autoparkidesse ja ärihoonete juurde võib algselt tunduda ettevõtja jaoks tüütu kohustuse ning lisaväljaminekuna.

Tegelikult on laadijad võimalik lihtsate vahenditega muuta oma äriplaani osaks ja panna need enda jaoks teenima.

Laadimisärisse sisenemist tuleks näha kui võimalust

Ehitusseadustikus on paika pandud teatud nõuded uute elamute ja mitteelamute parklate rajamisel.

Nimelt kohustatakse üle 10 ettenähtud parkimiskohaga elamuhoone igale parkimiskohale paigaldama elektrilaadija valmidusega juhtmetaristu. Mitteelamuhoone puhul nõutakse juhtmetaristut vähemalt igale viiendale parkimiskohale ja elektriauto laadimispunkti vähemalt ühele parkimiskohale.

Lisaks tuleb mitteelamu, mille teenindamiseks on ette nähtud rohkem kui 20 parkimiskohta, vähemalt ühele parkimiskohale paigaldada laadimispunkt.

Seega, kui olete siiani veeretanud peas plaani siseneda laadimisärisse või sunnitud seda tegema, siis julgustame teid omalt poolt see hoolikalt läbi kalkuleerima ning õigeid partnereid valima.

Järgnevalt toome välja mõned mõtted ja soovitused, mis siinkohal eriti olulised on.

Kiirus

Kui alguses võib tunduda, et teie hoonele piisab aeglastest ja poolkiiretet laadijatest, siis pikas perspektivis saab raha teenida ikkagi kiirete laadijatega, kuna turul käib hinnastamine kW järgi ja kiirlaadijad suudavad samas ajaaknas rohkem kW „tarnida“.

Näiteks kaasaegne elektriauto suudab 100kW laadijast 25 minutiga 200 kilomeetri jagu energiat laadida. Sellest enamasti piisab, et järgmisse punkti jõuda.

Selleks, et kliendid laadimispunkti liiga kaua kinni ei hoiaks, on võimalik teie valitud tingimustel rakendada ajatariifi. Siiski soovitame tasumääraga mõistlikult opereerida ning mitte võtta seda kui omaette äri.

Cloudicsi platvormil on hinnad läbipaistvad ja enne laadimise algust nähtavad ning laadimissessioon lõpeb siis, kui pistik on auto küljest eemaldatud ehk pelgalt laadimise lõpetamine äpis klienti ajatariifist ei päästa.

Ära ei tasu unustada ka kiiret rahavoogu. Meie platvormil liigub raha ühe päevaga kliendilt operaatori kontole.

Lisateenused

Elektrilaadimist nähakse sageli kui lisateenust olemasolevas infrastruktuuris. Meie näeme seda vastupidiselt.

Kui inimene tuleb laadima, siis on võimalus talle pakkuda mugavusteenuseid läbi tervikliku lojaalsusprogrammi. Näiteks toidu tellimine laadimise ajal, privaatne lounge püsikliendile, iseteeninduslik konteinerpood, erinevad lojaalsusmängud jne. Võimalused on lõputud.

Mida rohkem põhjuseid just teie juurde tulla, seda parem. Laadimise ajal autos istumine ja Netflixi vaatamine võib, aga ei pruugi kõikide jaoks atraktiivne tegevus olla.

Asukoht ja leitavus

Atraktiivne asukoht on kindlasti suureks konkurentsieeliseks, kuid et uued kliendid teie juurde tulla oskaksid, siis on oluline olla avalikul kaardil, mida kasutavad tuhanded elektriauto omanikud.

Roamingu e andmerändluse valmidus tagab selle, et kõik Euroopa reisisellid jõuavad teieni, olenemata sellest, mis äppi nad kasutavad.

Lai valik maksevõimalusi

Selleks, et maksimeerida oma laadija kasutajate arvu, on parim pakkuda erinevaid maksevõimalusi. Siin on elektrilaadijate puhul peamised makseviisid, mis juba täna toimivad või lähitulevikus tekivad.

 • Tasumine äpis
  Vaieldamatult on tänasel päeval kõige levinum makseviis e-mobiilsuses äpp. Cloudicsi äpi näitel saame väita, et äpp on efektiivseks maksevahendiks klientidele, kes kasutavad teie jaama korduvalt või külastavad erinevaid platvormil opereeritavaid laadijaid. Seeläbi saavad nad osa ka teie saadetud sooduspakkumistest ja kliendiprogrammist ning tulevad tõenäoliselt teie juurde tagasi.
 • Tasumine veebibrauseris
  Kliendid, kes teie laadimisjaamu varem kasutanud ei ole või püsivalt ei kasuta, saavad laadimise eest tasuda äppi alla laadimata veebibrauseris. See on kiirem moodus, kuidas võimaldada uutel klientidel mugavalt laadimise eest tasuda, kuid piirab lojaalsusprogrammiga liitumise võimalust.
 • eOPT
  Selleks, et ka meie emad ja isad saaksid oma elektriautosid intuitiivselt laadida, oleme välja arendanud elektrilaadijatele suunatud makseterminali, kus saab maksta kaardiga ja mis võimaldab juhtida kuni 10 erinevat laadijat.
 • Plug & Charge
  2.0 suhtlusprotokolli laialdasema levikuga on juba lähiajal võimalik autot laadida nii nagu mobiiltelefoni. Ühenda pistik autoga ning laadimine algab automaatselt.

Cloudicsi eOPT pakub intuitiivsed ja mugavat kaardimaksevõimalust kuni 10 laadijale ühest minimalistlikust seadmest.

Kui soovite ka enda laadimistaristu teenima panna, võtke meiega ühendust:

+372 628 0000
info@astrobaltics.eu

Astro Baltics
Tarkvara teejuht tulevikku
www.astrobaltics.eu