fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng

NOOM majandustarkvara - tarkvara juurutamine - 8 sammu tarkvara juurutamiseks.

Majandustarkvara juurutamine: 9 soovitust enne, kui alustate

Majandustarkvara (ERP ehk ingl enterprise resource planning) juurutamine võib tunduda keerulise protsessina. Selleks, et teie organisatsioon tarkvarast maksimaalselt kasu lõikaks, on vaja hoolikalt planeerida kogu protsess.

Uuele tarkvarale üleminek või uue tarkvara kasutuselevõtmine võtab aega: töötajad peavad uue süsteemiga kohanema ja seda õppima. Lisaks muudab tarkvara juurutamine üldjuhul ettevõtte äriprotsesse ning mõjutab ka sisekultuuri.

Tarkvara kasutusele võtmine aitab kaasa info liikumisele ja äriprotsesside automatiseerimisele. Lisaks paraneb ettevõttesisene kommunikatsioon ning töötajatevaheline koostöö. Kommunikatsiooni paranemine aitab kaasa terve ettevõtte tootlikkusele ja efektiivsuse kasvule. Eduka juurutuse tulemusena paraneb klienditeenindus ning kasvab konkurentsieelis.

Räägime 9 olulisest sammust, millega tuleks arvestada, et majandustarkvara juurutamine toimuks võimalikult sujuvalt ja kiirelt


1. Konsultatsioon

Kui teie ettevõttel on eesmärk juurutada majandustarkvara, siis esimese sammuna peaks konsulteerima majandustarkvara eksperdiga, kes suudab esmase konsultatsiooni käigus anda vastused teie küsimustele ning näitab kätte suuna konkreetsemalt edasi liikumiseks.

Kasulik nõuanne: Astro Balticsis pakume tasuta konsultatsiooni teie äriprotsesside automatiseerimiseks NOOMi majandustarkvara abil. Oleme 24 aastase kogemuse jooksul juurutanud NOOMi majandustarkvara rohkem kui 2500 korral.

2. Ettevõtte äriprotsesside kaardistus

Ükskõik, kas töötate tööstuslikus keskkonnas või kontoris – äriprotsesside kaardistamine on majandustarkvara juurutuse aluseks. Selleks, et tagada efektiivsus ja tootlikkuse kasv on vaja läbi viia ettevõtte äriprotsesside kaardistus.

Kaardistus aitab määratleda edaspidiste tööprotsesside järjestuse, toob välja murekohad praeguses olukorras ning annab head pidepunktid tuleviku eesmärkide seadmiseks.

Äriprotsesside kaardistuse lõpptulemusena valmib raport, mis toob välja ettevõtte valupunktid, mille alusel saab hakata seadma uue tarkvara juurutamise eesmärke.

3. Leia oma ettevõttele sobiv majandustarkvara

Lähtudes ettevõtte valdkonnast ja äriprotsesside keerukusest tuleb leida sobiv tarkvarapakkuja. Tarkvara juurutamisel on oluline leida majandustarkvara, mis on paindlik ja suudab luua vajadusel ka eritellimuslahendusi teie ettevõtte spetsiifikast lähtudes.

Punktis number 2 läbi viidud äriprotsesside kaardistuse tulemusena valminud raport annab hea ettekujutuse sellest, et milline tarkvara võiks teile sobida.

Kasulik nõuanne: Suur hulk tarkvarasid on müügil ’’karbitootena’’, mis lühiajaliselt täidavad oma funktsiooni, kuid ettevõtte kiire kasvu tõttu võivad jääda ajale jalgu. Leidke tarkvara pakkuja, kes suudab pakkuda paindlikke lahendusi.

Loe ka: „Tagasivaade 2020. aastasse: miks vahetas nii suur hulk ettevõtteid oma majandustarkvara?“

4. Andmete ülekandmine ja nende täpsus

Informatsiooni sisestamine ja/või ülekandmine uude tarkvarasse on oluline etapp majandustarkvara juurutamisel. Selles etapis tasub tähelepanu pöörata juba kasutusel oleva süsteemi või tarkvara andmete kättesaadavusele. Selgeks tuleb teha, et kas üldse on võimalik exportida andmeid ja millistel tingimustel.

Kasulik nõuanne: enne kui kannate informatsiooni üle tarkvarasse, peaksite selle üle vaatama ehk töötama filtrina. Kui informatsioon on korrektne, siis selle tulemusena valmib andmesüsteem, mis on täpne ja terviklik.

5. Leia oma ettevõttest inimene, kes tegeleb aktiivselt tarkvara juurutamise protsessi juhtimisega

Selleks et kogu tarkvara juurutamine läheks võimalikult sujuvalt, soovitame teil määrata ettevõttes juurutusprotsessi projektijuhi või lausa terve tiimi. Tarkvara pakkuja ja teie ettevõtte vahelise lülina töötav kogemustega spetsialist on kursis kogu juurutusprotsessiga ja tagab, et informatsioon jõuaks töötajateni, ning oskab neid vajadusel ka juhendada. Projektijuhi või juurutustiimi määramisega hoiate kokku aega ning tagate selle, et ettevõtte sees on olemas pädevad tarkvarakasutajad.

Kasulik nõuanne: juurutusprotsessi projektijuhiks sobib hästi inimene, kes on hea suhtleja, IT-taibuga ning oskuslik ajaplaneerija.

6. Tarkvara juurutamine vastavalt teie äriprotsessidele

Pärast seda, kui majandustarkvara on välja valitud ja andmed üle kantud, algab reaalne juurutusprotsess. Tulenevalt tarkvarast, teie ettevõtte suurusest, süsteemi komplekssusest, andmete mahust ja paljudest teistest faktoritest võib juurutusprotsessi pikkus varieeruda.

Üldiselt tuleb majandustarkvara juurutamisel arvestada ajavahemikuga 6 kuni 24 kuuni.

Kasulik nõuanne: leidke tarkvarapakkuja, kes teeb ka eeltöö, et tarkvara juurutamine oleks sujuvam ja kiirem.

7. Testige tarkvarasüsteemi

Pärast tarkvara esmast juurutamist liigutakse edasi testimisfaasi, et kindlustada tarkvara toimimine. Testimine on juurutusprotsessi oluline osa, sest see annab selge ülevaate süsteemi toimimisest. Testimisfaasis on võimalik süsteemi parendamiseks teha lisaarendusi ning lõpptulemusena on üleminek uuele tarkvarale sujuvam ja efektiivsem.

Kasulik nõuanne:
testimist alustage esimesel võimalusel koos ettevõtte töötajatega, kes hakkavad tarkvara iga päev kasutama.

8. Koolitage välja töötajad

Selleks et majandustarkvarast võtta maksimum, peavad kõik töötajad oskama seda kasutada. Töötajate koolitamiseks on erinevaid viise: tellige koolitus tarkvarapakkujalt, palgake ekspertide tiim kohapeale või läbige koolitusi koos oma meeskonnaga e-keskkonnas.

Kasulik nõuanne: valige majandustarkvara, mis pakub 24/7 kliendituge teile sobivas keeles.

9. Võtke uus majandustarkvara kasutusele

Kui tarkvara on juurutatud, süsteem testitud ning töötajad koolitatud – siis on aeg tarkvara kasutusele võtta!

Tähelepanu tasub pöörata sellele, et tarkvara juurutamine on järjepidev töö, mis suure tõenäosusega ei lõppe kunagi. Ettevõtetel tekib vajadus uute funktsionaalsuste järele, mis tähendab omakorda uusi arendusi tarkvaras.

Kasulik nõuanne: Valige stabiilne tarkvarapartner, kes on turul tegutsenud juba mõnda aega ning kellel on varasemad kogemused teie ettevõtlusvaldkonnaga.


Majandustarkvara juurutamine on parim otsus, mille saate täna teha!


Kokkuvõtteks võib öelda, et tarkvara juurutamine on protsess, mis võtab aega, planeerimist ning ressursse, kuid kui see on tehtud õigesti, siis tasub see ennast kindlasti ära. Loodame, et eelnimetatud punktid aitavad teid ja teie ettevõtet teekonnal automatiseeritud äriprotsesside poole.

Kui vajate abi majandustarkvara valimisel, siis võtke meiega ühendust.

Astro Baltics pakub tasuta konsultatsiooni teie äriprotsesside automatiseerimiseks NOOMi majandustarkvara abil.

info@astrobaltics.eu
+372 628 0000

Astro Baltics
Teejuht tulevikku!
www.astrobaltics.eu