fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng


Miks eelistada majandustarkvara raamatupidamisprogrammi asemel?

Viimastel aastatel on märgatav suundumus, et ettevõtted eelistavad terviklikke tarkvaralahendusi ja seetõttu lähevad raamatupidamistarkvara kasutamiselt üle majandustarkvara kasutamisele.

Raamatupidamisprogramm vs. majandustarkvara

Alustuseks on vaja aru saada raamatupidamisprogrammi ja ERP-süsteemi (ingl enterprise resource planning) erinevustest. Parim viis selleks on vaadata funktsionaalsuste valikut ja nende potentsiaalset mõju ettevõttele.

Raamatupidamistarkvara, nagu selle nimigi ütleb, keskendub ettevõtte raamatupidamisele. See hõlmab ettevõtte finantsprotsesse nagu palgaarvestus, arved, finantsaruandlus, võlgnevused, saldod ja muu. Piltlikult võib öelda, et raamatupidamistarkvara on mõeldud kasutamiseks vaid ühes väga konkreetses valdkonnas.

Majandustarkvara on laiem ressursside planeerimise süsteem, mis lisaks finantsarvestusele hõlmab palju teisi funktsionaalsusi, nagu näiteks tootmisprotsesside haldamine, materjalide planeerimine, e-poe liidestamine, kliendihaldus, CRM (ingl customer relationship management) ja palju muud. Majandustarkvara on terviklikum tööriist kõikide ettevõtte äriprotsesside haldamiseks ühes keskkonnas.

Raamatupidamisprogramm vs. majandustarkvara. NOOM raamatupidamisprogramm.


Kuna ettevõtted soovivad terviklikku tarkvaralahendust, vallutab ERP jätkuvalt raamatupidamistarkvara turgu

Sageli kasutavad ettevõtted oma igapäevatöös mitut eri tarkvara ja programmi – enamasti on eraldi programmides raamatupidamine, personali- ja laohaldus, lisaks müügitööd toetavad lahendused. Kui ettevõte on aga kasvanud aja jooksul keskmisest suuremaks, siis võetakse kasutusele terviklikum majandustarkvara (ERP), mis katab lisaks finantsarvestusele ka ettevõtte teised äriprotsessid.

Tänu majandustarkvara ülesehitusele ja omavahel seotud moodulitele jõuavad vajalikud andmed automaatselt kõikide seotud osalisteni ühes keskkonnas, millega suureneb ettevõtte efektiivsus ning vähenevad tarkvara halduskulud.


Peamised erinevused

1. Terviklik majandustarkvara annab selge ülevaate äriprotsessidest. Kui raamatupidamistarkvara näitab ettevõtte finantsseisu või seda, kuidas raha liigub, siis majandustarkvara suudab anda palju laiema ülevaate ning aitab tähelepanu hoida ka tegevusel väljaspool raamatupidamist.

2. Majandustarkvara kasutuselevõtmine on keerulisem ja kulukam kui lihtsa raamatupidamisprogrammi puhul. Tänu soodsale hinnale on raamatupidamisprogrammiga alustada hõlpsam ning seetõttu sellega paljud väiksed ettevõtted ka alustavad.

3. Raamatupidamisprogrammid on piiratud võimalustega. Majandustarkvara eeliseks on selle paindlikkus, sest tarkvara saab kohandada täielikult teie ettevõtte äriloogikale.

4. Raamatupidamistarkvarast võib mõelda kui majandustarkvara alamkategooriast. Iga ERP vajab finantstööriistu, et tarkvara oleks töötav ja terviklik. Raamatupidamisprogramm see-eest keskendub vaid finantsidele, planeerimisele ja eelarvele.

Kokkuvõtlikult öelduna katab raamatupidamistarkvara vaid ühte teie ettevõtte valdkonda, samas kui ERP käsitleb kõiki teie ettevõtte äriprotsesse.


NOOMi finantsarvestus on seotud ligi kümne mooduliga, mis võimaldab kogu ettevõtte tööprotsesse hallata terviklikult ühes tarkvaras


Majandustarkvara NOOM ei ole vaid raamatupidamisprogramm vaid keskne majandustarkvaralahendus, mis sobib suurepäraselt keskmistele ja keskmisest suurematele ettevõtetele ressursside juhtimiseks.

NOOMi tarkvara seob eri osakondade töö üheks tervikuks ning vajalikud andmed jõuavad automaatselt kõikide seotud osalisteni ühtses keskkonnas.

Meie raamatupidamistarkvara on tuntud oma paindlikkuse poolest


NOOMi majandustarkvara on ainuke lahendus turul, mida saab igakülgselt kohandada teie ettevõtte äriloogika järgi. Tarkvara saab kiirelt ja mugavalt ühendada kõikide raamatupidamises kasutatavate e-lahendustega: Maksu- ja Tolliamet (EMTA), e-arved, CostPocket, SEPA, Pensionikeskus, X-tee jne.

Kasutajasõbralikkus

Tarkvarakasutajad peavad teenusepakkuja puhul väga oluliseks klienditoe olemasolu ja kasutajasõbralikkust. Astro Balticsis pakume oma klientidele vajadusel 24/7 kliendituge neile sobivas keeles. Läheneme igale kliendile personaalselt ja pakume usaldusväärset teenindust koos kasutajatoega.

Kui vajate abi tervikliku majandustarkvara leidmisel oma ettevõttele, siis võtke meiega ühendust. Astro Baltics pakub tasuta tarkvara esitlust teile sobival ajal.

info@astrobaltics.eu
+372 628 0000

Astro Baltics
Teejuht tulevikku!
www.astrobaltics.eu