fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng

NOOM_majandustarkvara_moodulid_standardmoodulid_lisamoodulid
noom_majandustarkvara_logo

MAJANDUS
TARKVARA
TEEJUHT TULEVIKKU

NOOM on mitmekülgne majandustarkvara, mis sobib igas suuruses ettevõttele ressursside juhtimiseks, planeerimiseks ning analüüsimiseks.

PAINDLIK

NOOMi majandustarkvara on ainuke lahendus turul, mida saab täielikult kohandada teie ettevõtte äriloogika järgi. Meie tarkvara kasutajad hindavad paindlikkusega kaasnevaid ärieeliseid. Tänu moodulitest koosnevale ülesehitusele on NOOMi majandustarkvara laia standardfunktsionaalsuse ja suure erilahenduste võimekusega.

TERVIKLIK

NOOM pakub keskset tarkvaralahendust, mis seob teie ettevõtte eri osakondade tööd üheks tervikuks. Meie NOOM majandustarkvaras saate seotult kasutada erinevaid mooduleid, mistõttu jõuavad vajalikud andmed automaatselt kõikide seotud osalisteni samas keskkonnas.

KODUMAINE

Astro Baltics on Eesti üks kogenumaid majandustarkvara pakkujaid, kes tegutseb turul juba aastast 1998. Asjaolu, et asume siinsamas Eestis annab meile mitu eelist. Läheneme igale kliendile personaalselt ja pakume usaldusväärset teenindust käsikäes operatiivse kasutajatoega.

NOOMI MOODULID

NOOMi majandustarkvara on üles ehitatud moodulitest. Moodulite standardfunktsionaalsus katab ära kõik lihtsamad ja samas vajalikud protsessid. Tarkvara on võimalik kohandada ja täiendada lisamoodulitega.

Majandustarkvara_Tootmine

Tootmis
tarkvara

Müügipakkumiste koostamine, materjalide tarnimine, tootmisprotsessid, tootmise planeerimine, valmistoodangu müük, omahinna arvutamine ja finantsarvestus.

Majandustarkvara_Raamatupidamine

Raamatu
pidamine

Raamatupidamistarkvara on hea valik kõigile raamatupidajatele, kes otsivad funktsionaalset ja paindlikku töövahendit oma igapäevatöö lihtsustamiseks.

Majandustarkvara_Palk_ja_Personal

Palk ja personal

Palga- ja personalitarkvara aitab teil edukalt hallata ettevõtte palgalisi. Sisaldab tööajagraafikuid, tööajatabeli haldust, finantsarvestust.

Müügi
tarkvara

Paindlik ja terviklik süsteem nii jaemüüjatele kui ka ettevõttelt ettevõtjale müügiks. Tarkvara aitab teil edukalt hallata kõiki teie ettevõttega seotud müügiprotsesse.

majandustarkvara_tanklad

Tanklad

Oleme juhtiv tanklalahenduste pakkuja Baltikumis. Ühildades tankla juhtseadmega, saate tervikliku kontrolli kogu tanklasüsteemide üle.

majandustarkvara_majutustarkvara

Majutus

Majutustarkvara sisaldab funktsionaalsuseid, mis teevad teie ettevõtte halduse lihtsaks ja mugavaks. Broneeringud, läbipääsusüsteemid ja iseteeninduslahendused.

majandustarkvara_laohaldustarkvara

Laotarkvara

NOOM laotarkvara (WMS/IMS) lahendusega saate enda kasutusse tervikliku ja paindliku tööriista nii lao kui ka kogu ettevõtte haldamiseks.

Majandustarkvara_Kliendihaldustarkvara_CRM

Kliendihaldus

NOOM kliendihaldustarkvara (CRM) seob teie ettevõtte müügi, turunduse ning klienditeeninduse töö üheks tervikuks.

NOOMI VALDKONNAD

NOOMi majandustarkvara on täielikult kohandatav teie ettevõtte äriloogikaga. Tarkvara on mõeldud alates alustavast ettevõttest kuni suure korporatsioonini välja.

Standarditäiendused

NOOMi majandustarkvara areneb iga päev. Toome kuude kaupa välja meie majandustarkvara olulisemad standardversiooni täiendused.


Aprill 2024

Dokumendid, jaemüük, filtrid, ladu

Dokumendid (2.1.5.8)

Dokumendil kliendi väärtustamisel ei toiminud müügitüübi väärtustamine juhul, kui väärtustati samal ajal ka kliendi osakond. Nüüd toimib.

Dokumendid (2.1.5.8)

Dokumendi käibeandmik: kui aruandesse on valitud mitu eri dokumendi liiki (nt LV, LS, XS vms), siis varem ei lastud aruandesse enam lisavälju (additionale) valida. Nüüd saab valida neid lisavälju, mis on sarnase kirjeldusega. Näiteks kui eri dokumendi liikidel on samad lisaväljad, saab neid ka valida.

Jaemüük (2.1.5.8)

Ingenico (makseterminali) päevalõpu käigus tehtava timeout’i pikkus on nüüd 120 sekundit, varem oli 5. St katkendliku interneti korral ei oodatud piisavalt ja tuli protsessi korduvalt uuesti algatada, nüüd oodatakse kauem.

Jaemüük (2.1.5.8)

Eridiisli tankimisele saab nüüd seada automaatse volituse täielikke piiranguid. Varem oli see teatud situatsioonides siiski võimalik ka müüjal. Nüüd peab igal juhul kinnituse saama vastavast riigi infosüsteemist.

Filtrid (2.1.5.8)

E-maili kontakti valiku aknasse on lisatud vanade kirjete filter. Lisaks, järjestades nime järgi, arvestatakse nüüd õigesti suurte/väikeste tähtedega ning piirangufiltritega.

Ladu (2.1.5.8)

Kui inventuuril on sees lüliti ’Laoriiul on kohustuslik’, siis inventuuri real uut omahinda sisestades nõuti varem, et riiul oleks valitud. Enam seda ei nõuta.

Veebruar 2024

Dokumendid, soodustused, kiirfiltrid

Dokumendid (2.1.5.7)

Dokumendi käibeandmiku aruande täiendused:

1) Nüüd on võimalus filtreerida aruannet rea koguse järgi: ‘Ainult negatiivse kogusega’, ‘Ainult positiivse kogusega’, ‘Ainult 0 kogusega’.

2) Nüüd on võimalus aruande infoväljadesse valida rea teksti (varem sai valida kauba nimetuse, aga see ei pruugi olla sama mis rea tekst).

Dokumendid (2.1.5.7)

Koondarvete koostamisel lõigati varem alati dok rea tekstiväli maksimaalselt 60 sümboli pikkuselt järgmisele reale. Nüüd lõigatakse vastavalt dok rea teksti väljapikkusele andmebaasis.

Soodustused (2.1.5.7)

Kampaania sisestuse aknas täiendused:

1) Nüüd toimib selles aknas ribakoodi lugemine.

2) Akna sulgemisel või esc vajutamisel ilmub nüüd küsimus „Kas salvestada muudatused?“.

Kiirfiltrid (2.1.5.7)

Kiirfiltri välja väärtusest eemaldatakse nüüd reavahetuse sümbolid enne filtri rakendamist.

borderless

Jaanuar 2024

Dokumendid, kaubad, kliendid

Dokumendid (2.1.5.1)

Dokumentide akna avamisel kui perioodi valik oli viimati ‘Ilma perioodi piiranguta’, siis muudetakse see automaatselt ‘Viimased 31 päeva’ variandiks. Ilma perioodi piiranguta on aken suure andmemahu korral aeglane ja akna avamisel ei ole vaikimisi mõtet seda kasutada.

Dokumendid (2.1.5.1)

Käibemaksu täiendused:

1) Dokumendist koopiat tehes kontrollitakse nüüd, kas dokumendil üldse esineb ridu, mis vajaksid KM-koodi värskendust.

2) Lisatud KM-koodi värskendamine ka seotud dokumenti tehes ja dokumenti ümber salvestades.

3) Kuupäeva muutmisel ei värskendunud vaates koheselt KM-kood, nüüd värskendub.

Kaubad (2.1.5.1)

Kauba müügihinna sisestuse aknasse lisatud uus veerg ‘Neto/bruto hind’, mis näitab hinda koos käibemaksuga juhul kui hinnaklassi hind on ilma käibemaksuta ja vastupidi. See hinna veerg on ka muudetav.

Kliendid (2.1.5.1)

Kliendihalduse kontaktide tabelis sündmuste alamtabelis hiire topeltklikk avas varem alati viimase sündmuse – nüüd avab aktiivse sündmuse.

Dokumendid (2.1.5.4)

Dokumendi kopeerimisel või seotud dokumendi loomisel uude päeva: juhul kui dokumendi hinnad sisaldavad käibemaksu ja real toimub käibemaksukoodi muutus, siis saab nüüd häälestada, et ka rea hind korrigeeritakse vastavalt muutunud käibemaksu protsendile. Selleks loodud uus sysconf parameeter, kus saab loetleda dokumendi liikide ja staatuste tärntingimuse, mille korral ümberarvutust rakendada.

overall

November 2023

Dokumendid, ladu, finants, personal, üldine

Dokumendid / Ladu (2.1.5.0)

Dokumendi käibeandmikule ja tähtsamatele lao aruannetele (laojääk, käibeandmik, kartoteek, laojäägid ja käibed, mitmikaruanne) lisatud võimalus võtta aruannet teisest andmebaasist. Selleks on aruande dialoogis viimane valik ‘Andmebaas’.

Näiteks võib andmebaasist teha iga öö koopia, paigutada selle teise serverisse ja teha aruannet sealt, et aruande käivitamine ei aeglustaks põhibaasi. Lisaks saab nüüd võtta aruandeid vanadest lõikamata andmebaasidest.

Ladu (2.1.5.0)

Lao aruannetele laojääk, käibeandmik, laojäägid ja käibed ning mitmikaruanne lisatud objekti grupi tingimused ja valikud.

Lisaks lisatud ka käibemaksu koodi kasutamisele aruande kuupäevast sõltuv teisenduse tugi (uuel aastal aruandega vanade dokumentide vaatamine, nt käibemaksumuudatus).

Dokumendid / Finants (2.1.5.0)

Seotud dokumendi tegemisel juhul, kui seotud ettemaksu kasutamine on aktiveeritud ja seotud vaba ettemaksu summa on suurem uue dokumendi summast, ei toimu tavalist kliendi saldo limiidi teavitust.

Finants (2.1.5.0)

Uus sysconf parameeter, mis võimaldab loetleda kontod, mille saldot ei näidata dokumendi sisestusel kliendi võla summas.

Näiteks ei soovitud näidata kliendi ettemaksu konto saldot, sest selle summa oli seotud konkreetsete pakkumiste ettemaksudega (pakkumistest tehakse seotud saateleht-arved ja seal liigub ettemaks automaatselt seotud dok-lt kaasa).

Personal / Kasutajad (2.1.5.0)

Personali mooduli isiku andmete sisestuse aknas saab nüüd muuta ‘Töötaja’ välja väärtust.

Üldine (2.1.5.0)

ID ja otsikoodi sisestusväljadele andmeid kopeerides eemaldatakse nüüd kõik tühikust väiksemad sümbolid (ASCII control characters).

September 2023

Kaubad, retseptid, v-väljad, ladu, finants, dokumendid, tabelid, jaemüük

Kaubad (2.1.4.0)

Kauba valiku aknas saab nüüd vastavalt vajadusele lülitada sisse seisundi, mille korral kauba valimisel mitte ei suleta akent, vaid aken jääb avatuks ja küsitakse kogust ning valitud kaup omistatakse jooksvale dokumendi reale.

Varasemalt sai sellist käitumist lülitada sisse globaalselt sysconfi parameetriga ‘DOCPRODLOOKOK’. Selle seisundi aktiveerimiseks tuleb kauba valiku aknas vajutada ‘OK’ nupul hiire paremat nuppu ja avanevas menüüs valida ‘Valikul väärtusta dokumendi rea kaup ilma akent sulgemata’. Seadistus on jooksva NOOMi sessiooni põhine.

Retseptid (2.1.4.0)

Nüüd toimib ka retsepti sisestuse aknas kauba valiku akna reziim ‘Valikul väärtusta dokumendi rea kaup ilma akent sulgemata’.

V-väljad (2.1.4.0)

Palga tüüpidele lisatud v-väljad.

Transpordi plaani tabelile lisatud v-väljad.

Ladu (2.1.4.0)

Lao käibeandmikule saab nüüd määrata mõõtühiku, millesse kõigi aruande olevate kaupade kogused teisendatakse. Juhul, kui mõne kauba kogust ei saa antud mõõtühikusse teisendada, tuleb veateade ja aruannet ei kuvata.

Finants (2.1.4.0)

Võlareskontole saab nüüd määrata ettemaksu konto (ettemaks konteeritakse sellele kontole).

Reskontro andmete tabelis (GL_REGISTER) on selle määramiseks lisataud uus väli ADVANCEGLACCOUNT_ID (tühja väärtuse korral töötab nagu varem).

Dokumendid (2.1.4.0)

Kui kasutajal pole õigust lisada mingi staatusega dokumenti ja dokumentide tabelis on valitud just see staatus, siis varem vajutades F5 (või ‘Uus’) lisati uus dokument esimesse staatusesse, mille lisamise õigus on kasutajal olemas. Nüüd avatakse enne dokumendi lisamist valik staatustest millesse on lubatud lisada.

Tabelid (2.1.4.1)

Eesmärkide tabelile lisatud nimetuse tõlkimise võimalus.

Jaemüük (2.1.4.2)

Kööki prinditavate tšekkide eksemplaride arvu on nüüd võimalik muuta.

innovative

August 2023

Retseptid, komplektid, planeerija (CRM)

Retseptid/Komplektid (2.1.3.1)

Retsepti sisestusakna täiendused seoses kauba valikuga:

  1) varem kui sisestada otsikoodi või nimetuse veergu numpadi numbri, siis avati kauba valik kaks korda. Nüüd korras.

  2) Otsikoodi väljale saab nüüd sisestada terve otsikoodi ja alles väljalt lahkumisel otsitakse kaupa.

Varem avati kohe esimese klahvivajutuse peale kauba valik ja see lahendus toimis vahel imelikult (mitmekordsed akende avamised jne).

Planeerija/Kalender/CRM (2.1.3.2)

Planeerija sündmuse ja töö (to-do) akende suurus on nüüd muudetav.

Juuli 2023

Põhivara, inventuur, kaubad, soodustused, üldine

Põhivara (2.1.3.0)

Põhivara aruandest andmete kopeerimisel tuleb nüüd kaasa ka grupeerimisvälja väärtus.

Inventuur (2.1.3.0)

Inventuuri sisestamisel tehtud täiendused: inventuuri reale lisatud kauba nimelisa veerg ja muudetav märkuse veerg. Märkuse muutmiseks määratud kuumklahv F4.

Kaubad (2.1.3.0)

Kauba varustamise tabelile lisatud uued väljad: mõõtühik, ümardus ja vana. Lisaks on nüüd hiljem lisatud väljadel pealkirjad ja teised vajalikud atribuudid.

Kaubad (2.1.3.0)

Üldandmete kaubad aknas kaubagruppide lehel tehtud täiendused: lisatud osakonna väli, pildi sisestuse võimalus ja veergudele pealkirjad. Sisestatud tõlked uutele ja vanadele väljadele.

Üldine (2.1.3.0)

NOOM toetab nüüd SVG tüüpi pildifaile. Tegemist on skaleeritava vektorgraafika faililaiendiga.

Üldine (2.1.3.0)

Piltide täiendused: Varasemalt tekkis pildi mahutamisel kõrvale keritav riba, mis nüüd on eemaldatud.

Soodustused (2.1.3.0)

Soodustuste tabelis on nüüd kliendi nimetuse väli muudetav. Lisaks kliendi nimele saab sinna nüüd kirjutad kliendi otsikoodi või registrinumbri. Tänu sellele saab andmete importimisel kliendi leidmiseks kasutada nime, otsikoodi või registrinumbrit.

borderless

Juuni 2023

Lao riiulid, virtuaalväljad

Lao riiulid (2.1.2.0)

Lao riiulitele lisatud ‘Vana’ lüliti.

Virtuaalväljad (v-väljad) (2.1.2.0)

Lisatud v-väljade sisestamise võimalus:

1. Lao riiulite juures
2. Ladu-hooldus-objektid aknas
3. Ressursi sisestamisel planeerijasse
4. Isikute sisestamisel

Virtuaalväljade süsteemne kuvamine (2.1.2.0)

Nüüd saab panna virtuaalvälju süsteemselt kuvama põhitabeli “Show as table column” veeruna. Selleks tuleb v-välja definitsioonis lülitada sisse lüliti.

Virtuaalväljad (v-väljad) (2.1.2.1)

Partiidele lisatud v-väljade sisestamise võimalus.

Virtuaalväljade kuvamine põhiaknas (2.1.2.1)

Nüüd saab virtuaalvälju panna kuvama põhiaknas järgmiste tabelite veeruna:

1. Kaubatabel
2. Objektid
3. Lao riiulid
4. Osakonnad (location)
5. Töökohad (workplace)
6. Klienditabel
7. Kliendi filiaali tabel

Märts 2023

Dokumendid, retseptid

Dokumendid (2.1.1.0)

Dokumendi muutmisel ühest staatusest teise, ei toiminud varasemalt kliendi saldo limiidi kontroll korralikult. Nüüd korrastatud.

Retseptid (2.1.1.0)

Retseptide muutmisel lisatud kasutaja õiguste kontrollimine.

overall

Veebruar 2023

POS, dokumendid, tööajatabel, finantskanded, kasutajasõbralikkus

Kassasüsteem (2.1.0.12)

Kassamüügi lõpus või dokumendi salvestamisel tulev ’’Printida dokument?’’ küsimus suletakse nüüd automaatselt pärast 20 sekundit. Automaatsel sulgemisel toimub vaikimisi valik ehk dokument prinditakse.

Dokumendid (2.1.0.12)

Dokumendist lao kannete tegemisel võetakse nüüd dokumendi kauba saaja (nt kui on erinev maksjast) lao kandele kliendiks juhul kui saaja määratud.

Tööajatabel (2.1.0.12)

Tööajatabelit on võimalik nüüd täita ka minutipõhise arvestusega.

Finantskannete aken (2.1.0.12)

Finantskannete aknas kui antud töökohal pole varasemalt valitud perioodi piirangut, võetakse nüüd vaikimisi piiranguks 31 päeva.

Kasutajasõbralikkus (2.1.0.12)

NOOM-ist väljalogimisel suletakse nüüd ka need aknad, mis olid peaaknast eraldatud.

Detsember 2022

Lao mitmikaruanne, lattu sissetulekul hinnavärskendus

Lao mitmikaruanne (2.1.0.11)

Lao mitmikaruande maksimaalne filtrite arv on nüüd 20 (varasemalt 12) ehk nüüd on võimalik kasutada 20 erinevat kombinatsiooni/tingimust.

Lattu sissetulekul dokumendi (LS) hinnavärskendus (2.1.0.11)

Varasemalt toimis see vaid LV (laost välja) dokumentidel ja hinnavärskenduse küsimisel seda ei tehtud. Nüüd saab teha ka hinnaskripte, mis küsib hankekokkulepitud hindu.

innovative

November 2022

Inventuuri täiendused, müügidokumendi kontroll

Inventuuri täiendused (2.1.0.10)

Nüüd on võimalik rakendada inventuuri kanded ilma lao sulgemiseta.

Inventuuri täiendused (2.1.0.10)

Lihtsamaks inventeerimiseks on nüüd võimalik avatud inventuuris kasutada kaubagrupi filtrit.

Inventuuri täiendused (2.1.0.10)

Retseptikaupade välistamine kaubainventuurist muudetud lihtsamaks.

Queries tabel (2.1.0.10)

Kõigi query tabeli päringute avamine on nüüd kiirem.

Müügidokumendid (2.1.0.10)

Kliendi krediidilimiidi mitmekordne kontroll müügidokumendi loomisel kui ka salvestamisel.

borderless

Oktoober 2022

Dokumentide käibeandmik, tööajatabel

Dokumentide käibeandmik (2.1.0.9)

Dokumendi käibeandmikule lisatud võimalus: grupeerimise ja infoväljadele saab nüüd lisada juurde custom infovälju. Näiteks klienditabelist v-välju (virtuaalväli).

Tööajatabel (2.1.0.9)

Tööajatabelisse saab nüüd tööaja tüübi põhiselt määrata sisestust ka minutites (vaikimisi on seadistus varasemalt olnud tundides).

September 2022

Kliendikaardid, lojaalsusprogramm, laokanded, kliendid, kaubad

Kliendikaardid/lojaalsusprogramm (2.1.0.8)

Nüüd saab kliendikaardi punktiarvestust dokumendi põhiselt välja lülitada. Kui varem sai sisse-välja lülitada vaid kliendikaardi põhiselt, siis nüüd saab ka vastavalt rollidele ehk näiteks ID-kaardiga mitme erineva soodustuse lahendamine (eraisiku soodustus, ettevõtte soodustus, kolmas soodustus).

Laokanded (2.1.0.8)

Nüüd kui dokumendi rea seisund muutub selliseks, mis keelab lao kande tegemist, kustutatakse reaga seotud olemasolevad lao kanded. Varasemalt sai laokandeid mõjutada terve dokumendi lõikes ühiselt (mõjutas kõiki ridu), aga nüüd saab ka rea põhiselt eristada. Üks rida tekitab lao kande ja teine rida mitte.

Kliendid/kaubad (2.1.0.8)

Üldandmete klientide ning kaupade aknas, värskenda nupu kasutamisel, värskendatakse nüüd kõik päringud. Varasemalt ei värskendatud näiteks muud andmed ja v-väljasid.

overall

August 2022

Lao käibeandmik, lao aruanded, laojäägi aruanded

Lao käibeandmik (2.1.0.7)

Lao käibeandmiku täiendus: nüüd tõlgitakse kliendigrupi nimetus aruande keelde. Kliendigrupile saab kasutaja tõlkeid ise sisestada. Näiteks eesti keelest inglise keelde.

Lao aruannete täiendus (2.1.0.7)

Lao aruannete ’’Laojääk’’, ’’Käibeandmik’’, ’’Laojääk ja käibed’’ täiendus: kui kauba peal oli konto määramata, aga oli määratud kaubagrupile, siis varasemalt need aruanded kaubagrupi pealt kontosid ei näidanud. Nüüd näitavad.

Laojäägi aruanne (2.1.0.7)

Laojäägi aruanne: varasemalt kui lülitati sisse ’’näita null jäägiga ridu’’, kuvati teatud juhtudel aruandesse ka null jäägiga vanaks märgitud kaupasid (need millel oli hiljuti liikumisi olnud). Nüüd enam vanu kaupasid ei kuvata.

borderless

Juuni 2022

Kaupade maksumäärad

Kaubad (2.1.0.6)

Nüüd on võimalik kaupa siduda mitme erineva maksumääraga vastavalt asukohale. Näiteks on riiklik käibemaks, mis kehtib kõikidele kaupade ning lisanduvad osariiklikud käibemaksud erinevate protsentidega.

overall

Mai 2022

Inventuur, aruanded, laojääk

Inventuur (2.1.0.5)
Alternatiiv lao sulgemisele: enam ei toimu avatud kannete kustutamist ja suletud kannetesse lisamist, vaid kõik vahekirjed jäävad avatud kannetesse. Vähendab lao sulgemisel lokaalbaaside koormust.

Laojäägi aruanne (2.1.0.5)
Nüüd võimalus järjestada aruande informatsiooni nime järgi. Lisatud lüliti ”Järjestus nime järgi”.

Kauba andmetes laojäägi täiendused (2.1.0.5)
Nüüd saab järjestada seda tabelit kõigi olulisemate väljade järgi. Varem oli selles vaates tellimuste kuvamine suure lao mahu korral aeglane. Nüüd kiirem.

Märts 2022

Virtuaalväljad, klienditabel, menüü, dokumendid

Virtuaalväljad (2.1.0.3)
Objektide, töökohtade ja filiaalide tabelitele lisatud virtuaalväljade võimekus.

Klienditabel (2.1.0.3)
Kliendi, kliendigrupi ja kliendi soodusgrupi tabelitele lisatud taustavärvi väli.

Menüü (2.1.0.3)
Kauba valiku aknas tõstetud ’’Kauba partiid’’ valik ’’Paneelid’’ menüüsse.

Dokumendid (2.1.0.3)
Lokaalbaasis seotud dokumentidest saadetud dokumenti avades avatakse see nüüd põhibaasist. Samamoodi käituvad nüüd ka enamik teisi kohti, kus dokumenti muutmiseks avatakse.

Dokumendid (2.1.0.3)
Enne dokumendi salvestamise käivitamist eemaldatakse nüüd dokumendilt vahepealsed tühjad read (lõpust ei eemaldata).

Veebruar 2022

Lao riiulid, dokumendid

Lao riiulid (2.1.0.2)
Dokumendi ridadesse lisatud lao riiulite tugi (väljad STOCKSHELF_ID, STOCKSHELF2_ID).

Selgitus: Dokumendi ridadesse on nüüd võimalus süsteemselt kuvada kauba laoriiuli infot.


Dokumendid (2.1.0.2)
Dokumendi päise additionalide max pikkus on mälus nüüd 250 (andmebaasis peab soovi korral vastavalt välju pikemaks tegema).

Selgitus: Dokumendi päise lisaväljade maksimaalne pikkus on nüüd 250 tähemärki varasema 50 tähemärgi asemel.

Jaanuar 2022

Finantskanded, SSL/TLS

SSL/TLS (2.1.0.1)
SSL/TLS turvakomponendi uus versioon, mis toetab ka TLS versioone 1.2 ja 1.3. Seda turvakomponenti kasutavad omakorda e-mail, http, soap ja ftp teenuste komponendid.


Finantskanded (2.1.0.1)
Finantskande operatsioonidele lisatud kaubagrupi tingimuse väli (Groups). Näiteks kui seni oli võimalik kandeid ainult kaubapõhiselt kirjeldada, siis nüüd on lisaks võimalik seda ka kaubagrupi põhiselt teha.

Detsember 2021

Kliendi andmete sisestamine, lao inventuur, lao kalender

Kliendi andmete modaalse sisestusakna täiendused (2.0.2.153)
Varem näidati kontaktide ja pangakontode tabelis ka vanu kirjeid. Enam neid vaikimisi ei näidata.

Kliendi andmete modaalse sisestusakna täiendused (2.0.2.153)
Varem näidati klientide valiku aknas vaikimisi ka vanu kirjeid. Enam ei näidata. Lisaks loodud ’’Kõik’’ vanade kirjete nägemiseks.

Lao inventuur (2.0.2.153)
Varasemalt lao inventuurist tekkinud finantskande summa ja laoaruande summa ei klappinud. Ümmardamisel võisid tekkida vahed sisse. Nüüd on see lao inventuuri osa korda tehtud.

Lao inventuuri sisestusakna täiendus (2.0.2.153)
Lisatud uus ’’Ladu’’ nupp, millele vajutades avaneb jooksva kauba laokannete aken (kasutajal peab olema lao andmete nägemise õigus).

Lao kalendriakna täiendus (2.0.2.153)
Lisatud perioodide filter (vaikimisi näidatakse aasta vanuseid kirjeid) ja järjestamise võimalus kaubagrupi tingimuse veeru järgi.

November 2021

Dokumentide käibeandmik

Dokumentide käibeandmik (2.0.2.152)
Nüüd saab dokumendi rea/päise additional välju määrata summaväljaks.
Kui additional sisaldab rea kauba kaalu või mahtu, siis ei ole teda mõtet kasutada aruande infoväljana vaid ikka summaväljana. Nüüd on näiteks võimalik teha aruanne kuujooksul liikunud kaupade kaalust, pakendikogusest ja muudest mahtudest.

Oktoober 2021

’’PrintDocument’’ funktsioon, põhivara, dokumentide käibeandmik

’’PrintDocument’’ (2.0.2.151)
Nüüd saab printida ka avatud dokumenti (mis pole veel salvestatud). Lisaks saab nüüd märkida ka veel konkreetsed read, et millised dokumendilt prinditakse.

Põhivara (2.0.2.151)
Põhivara sündmuse kopeerimisel ei kopeeritud varem kohe kliendi nime kaasa. Nüüd kopeeritakse automaatselt ka kliendi nimi kaasa.

Dokumentide käibeandmk (2.0.2.151)
Päise ja rea additionalide (kasutajapõhiselt defineeritud väljade) nimetused toetavad nüüd ka tõlkeid.

september 2021

Retseptid/komplektid, kauba andmete tabel

Retseptid/komplektid (2.0.2.149)
Valmidus süsteemseks mõõtühike teisenduseks. Nüüd on võimalik lisada retsepti/komplekti peale kaubakaardist erinevat mõõtühikut. Näiteks kui laoarvestus toimub kilodes, siis nüüd saab kaupa sisestada ka grammides.

Retseptid/komplektid (2.0.2.149)
Nüüd on võimalik kirjeldada kaupasid partiipõhiselt. Varasemalt oli ainult kaubapõhine arvestus.

Retseptid/komplektid (2.0.2.149)
Retsepte/komplekte saab liigitada/kirjeldada nüüd asukoha, töökoha ja tüübi põhiselt.

Kauba andmete ühikute tabeli täiendus (2.0.2.149)
Ühikute ehk teisendustabelis saab nüüd sisestada mõlemat välja: ühik millest ja ühik milleks. Lisaks saab nüüd kasutaja ise valida, mis pidi teisendust sisestada. Nüüd saab valida kõikide mõõtühikute hulgast, mitte ainult nende hulgast, millel on olemas standardteisendus kauba põhimõõtühikuga. Lisaks näidatakse ühikute väljade järel nüüd ka ühiku nimetust.

august 2021

Isiku sisestusandmed, jaemüük, replikaator

Isiku andmete sisestus (2.0.2.148)
Isiku sisestusandmete aknas on nüüd olemas read ”isiklik email” ja ”amet”. Varasemalt sai neid sisestada ainult läbi palgaandmete või isikutabeli.

Jaemüük (2.0.2.148)
Nüüd saab sisse lülitada võimaluse, et kõik kasutajad näevad ja saavad avada teiste kasutajate avatud laudu.

Replikaatori täiendus (2.0.2.148)
Kui pikemat aega on ladu sulgemata, siis võis laokannete küsimise päring muutuda aeglaseks – nüüd on seda protsessi kiirendatud.

borderless

juuni 2021

Replikaator, aruanded, kliendikaardid, lao kanded, planeerija

Uus replikaator (2.0.2.146)
Kliendi võlgade replikeerimine on nüüd palju kiirem.

Aruanded (2.0.2.146)
Osad võlareskontro aruanded (sh mõned finantsaruanded) on nüüd kiiremad.

Kliendikaardi lisamine (2.0.2.146)
Uue ID-kaardi kliendikaardina lisamisel saab nüüd täielikult välistada isiku lisamise. Varasemalt oli loomisaknas linnukene sisselülitatav ja tekkisid siiski isikud.

Lao kanded (2.0.2.146)
Modaalse lao kannete akna suurust saab nüüd muuta ja salvestada. Vaikimisi on aken maksimaalse suurusega.

Planeerija (2.0.2.146)
Planeerijas näidatakse nüüd eesmärgi nime ees ka otsikoodi.

mai 2021

Dokumendid, tanklate jaemüük, kiirfiltrid, avatud lao kanded, retsept

Dokumendid (2.0.2.145)
Ettemaksuga seotud dokumendi tegemisel läheb ettemakstud summa järglasdokumendile kaasa ilma makseakent avamata. Varasemalt tuli panna makseaken avama.

Tanklate jaemüük (2.0.2.145)
Juhul kui pumbal on kaks tankimist mälus, siis peab enne tankimise ostukorvi saatmist aktiveerima neist ühe. Varasemalt aktiveeriti automaatselt esimene. Lisaks on nüüd pumba ikoonil näha mitu tankimist on veel müüki saatmata.

Kiirfilter (2.0.2.145)
Kiirfiltri peitmise kuumklahv on nüüd ctrl+backspace. Varem oli ainult backspace ja kui kustutati 1 tähemärk liiga kaugele, kadus terve kiirfilter.

Avatud lao kanded (2.0.2.145)
Avatud lao omahinna täiendus: tellimus ei mõjuta enam omahinna jooksvat arvutust.

Retsepti komplekti sisestusakna täiendused (2.0.2.145)
Retsepti ridadesse saab kirjeldada lisavälju ja nendele teha lisavalikuid läbi valikutabelite. Retsepti salvestusele saab lisada nüüd kontrolle retsepti sisestuse korrektsuse kohta. Näiteks piirangud, load, struktuurikontrollid jne.

overall

aprill 2021

Replikaator, dokumendid, kliendikaardid


Replikaatori versiooni uuendus (2.0.2.143)
Parendatud dokumentide päringute ja saatmiste kiirust. Parendatud andmebaasi struktuuri sünkroniseerimist.


Pearaamatu aruande täiendused (2.0.2.143)
Lisatud eesmärgi otsikoodi valikuvõimalus. Nüüd saab lülitada nähtavaks objekti, kulukoha või eesmärgi nimetuse.


Dokumendi makse aken (2.0.2.144)
Dokumendi makse akna katkestamisel tühjendatakse nüüd ka kliendiekraan.


Uue kliendikaardi lisamine (2.0.2.144)
Uue kliendikaardi lisamise akna saab nüüd isiku lisamisel (uus isik – linnuke – person tabel) üldse ära peita.

borderless

märts 2021

POS, dokumendid, dokumentide käibeandmik, makseterminal, ladu, omahind


POS aknas kliendiekraani värskendus (2.0.2.141)
Osalise osamakse sooritamisel värskendatakse summat kliendiekraanil.

Dokumendi väljatrüki emailimise täiendus (2.0.2.141)
Lisamanuseid saab kaasa panna nüüd ka Outlookiga emaili saates.

Makseterminali märguanne (2.0.2.141)
Pangakaardiga maksmisel ebaõnnestunud tehingu korral on võimalik seadistada märguanne (näiteks helisignaal).

Lao kanded (2.0.2.141)
Lao kannete aknas näidatakse nüüd alati avatud lao kannetel omahindu.

UTF-8 (2.0.2.141)
Tõlgete aknas toimib nüüd UTF-8 formaadis tekstide näitamine.

V-väljad (2.0.2.141)
Kliendi filiaalidele/osakondadele/asukohtadele saab lisada kohandatud väljad.

Dokumendi käibeandmik (2.0.2.142)
Nüüd saab muuta seisundit ka reapõhiselt, mitte ainult päises.

Dokumendi käibeandmik (2.0.2.142)
Dokumentide käibeandmikus on võimalik kasutada kohandatud välju. Ridu on võimalik välja tuua ja aruannetes kasutada.

Omahind (2.0.2.142)
Jooksvalt avatud lao kannetele omahinna arvutus: enam ei arvutata omahinda tellimuse kannetele.

Ladu (2.0.2.142)
Lao avatud omahinna arvestuse protseduuri täiendus: tarkvara oskab paremini arvestada objekti piirangutega.

innovative

veebruar 2021

Dokumentide käibeandmik, palga-moodul, omahind, ladu, kasutaja õigused

Dokumentide käibeandmik (2.0.2.139)
Dokumentide käibeandmikusse on nüüd võimalik lisada dokumendi päise lisavälju kuni 50. Varem oli maksimaalne lisaväljade arv 20.

Palga mooduli täiendused (2.0.2.139)
Täiendatud: nüüd on võimalik kasutajale objekti järgi piiranguid seada.

Omahind (2.0.2.139)
Täiendatud: parandatud on avatud lao omahinna arvutamist.

Info kuvamine (2.0.2.140)
Süsteemsetesse vaadetesse ja tabelitesse on võimalik nüüd kuvada keerulisemat infot või tekitada lisavälju. Näiteks laokannete tabelitesse.

Ladu (2.0.2.140)
Lao käibeta kaupade aruanne ei arvesta enam null-kogusega kannet.

Kasutaja õigused (2.0.2.140)
Täiendatud: kasutaja, kellel puudub omahinna nägemise õigus, ei näe enam ka laokannetes laojäägi omahinda.

Kasutaja õigused (2.0.2.140)
Kui kasutajal puudusid varem allahindluste muutmise õigused, siis nüüd on piirang laienenud ka kliendi andmetes olevasse soodustuste tabelisse.

borderless

jaanuar 2021

Laokanded, palgalehed, API, terminalid

Laokannete värskendamise õigus (2.0.2.136)
Varem sai dokumentide lao kannete värskendamist teha ainult administraator-kasutaja. Nüüd on see õigus ka GLADMINILil (tavaliselt ettevõtetes raamatupidaja).

Palgalehed ja palgalehe aknad (2.0.2.136)
Palgalehe ja palgalehe akendes on võimalik nüüd kasutajat piirata objekti järgi.

API liidestus (2.0.2.136)
API liidestusega on võimalik saada nüüd kohandatud aruandeid.

Ingenico Lane (2.0.2.138)
Jaanuarist pakume uue põlvkonna Ingenico Lane’i terminalidele kliendituge.

innovative

detsember 2020

Cloudicsi Ladu & Pood, veebiliides, laoriiulite lahendus

Cloudicsi Ladu – laomees teie taskus!
Valminud on rakendus Cloudicsi Ladu, mis abistab laotöötajaid nende igapäevatöös kaupade lattu sissevõtmisel, inventuuri tegemisel jne. Cloudicsi Ladu suhtleb NOOMi majandustarkvaraga.

Mobiilne aja- ja töö planeerimine
NOOMi planeerija on saanud veebiliidese, mis võimaldab sõltumata seadmest jälgida enda ning kolleegide päeva tegevusi.

Cloudicsi Pood – kaubamaja teie kliendi taskus!
Cloudicsi äppi on lisandunud moodul Pood, mis võimaldab klientidel poes ostukorvi kaupu skaneerida oma mobiiltelefoniga. Ostu eest saab klient tasuda samuti äpis, kui on enne ostlemist sisestanud pangakaardi.

overall

november 2020

Pensionisambad, tööjõukulude arvestus, tootmine

Täienenud pensionikeskuse päring
Aastal 2020 saavad palgalised liituda II pensionisambaga või katkestada maksed II sambasse. NOOMi palgamoodulis on nüüdsest täiendatud pensionikeskuse päringut ning lisatud peatajate lepingule uus väli, mis täidetakse päringu põhjal. Samuti arvestatakse selle infoga palgaarvestuses.

III samba makse arvestamise võimalus koos TSD-deklaratsiooni täiendusega
Tööandjal on võimalus aidata töötajal koguda pensioniraha III sambasse täiendava maksusoodustusega (aasta brutotulust 15% või 6000 eurot). Selleks on loodud Noomis III samba makse arvestamise võimalus koos vajaliku TSD-deklaratsiooni täiendusega.

Tööjõukulude arvestuse pidamine erinevate tunnuste lõikes
Tööandjad, kes soovivad tööjõukulude arvestust ühe töötaja tasude üle pidada eri tunnuste järgi, saavad seda nüüd teha NOOMis. NOOMi palgakulu kanne jagab nüüdsest arvestatud tasude alusel tööandja maksud (sotsiaalmaks ja 0,8% töötuskindlustusmakse) objektidele, kulukohtadele ja/või eesmärkidele.

QR-koodi printimise võimalus NOOMis (2.0.2.130)

borderless

oktoober 2020

Kviitungid ja tšekid NOOMis, kliendivõlgnevused

Kviitungid ja tšekid digitaalselt NOOMi
NOOM 2.0 kliendid, kes kasutavad e-arvete impordiks Omnivat, saavad CostPocket mobiilirakenduse abil digitaliseerida kõik paberdokumendid (kviitungid, tšekid, pdf-arved). Dokumente saab mugavalt NOOMi laadida ning töödelda nagu e-arvetena saadetud kuludokumente. CostPocketiga tehtud pilt dokumendist lisatakse dokumendi manusesse.

Hoia oma kliendi võlgnevustel silm peal
Kliendi võlgnevusi näeb nüüd kliendi-tabelist ühe nupuvajutusega (alates versioonist 2.0.2.128).

KONTAKT