Alates 17. septembrist 2021 on ettevõtetel võimalik oma tegevuse digitaliseerimise edendamiseks taotleda toetust kuni 15 000 eurot Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) muutunud tingimustel. Ühe olulise muudatusena laiendati sihtgruppe, mis võimaldab nüüd toetust taotleda ka jae- ja hulgikaubanduse ettevõtetel.
Digitaliseerimine on digitaalse tehnoloogia, tarkvara- või automatiseerimislahenduse kasutuselevõtt. Digitaalsetel tehnoloogiatel põhinevad järgmised rakendused: 5G, robootika, tehisintellekt, küberturvalisus, küberfüüsikalised süsteemid (tööstuslik asjade internet), asjade internet, suurandmed ja analüütika, pilvepõhine ja kõrgjõudlusega andmetöötlus, simulatsioon ja digitaalsed kaksikud, virtuaalsus ja liitreaalsus, kihtlisandustootmine.
Teekaart on ettevõtja strateegiline dokument, millega hinnatakse ettevõtja poolt sooritatud digitaliseerimist, kitsaskohtade likvideerimiseks vajalikke investeeringuid, nende tasuvust ja ajakava ning mõju ettevõtte majandustulemustele. Digitaliseerimise teekaardis on digitaliseerimise elluviimiseks paika pandud ka tegevuskava järgmiseks 3 aastaks.
Digitaliseerimise teekaardi koostamiseks on võimalik taotleda toetust kuni 15 000 eurot, mis moodustab kogu projekti maksumusest maksimaalselt 50–70%. Toetuse abil on võimalik kaasata ettevõtteväliseid nõustajaid ja spetsialiste, kes aitavad ettevõtteid digitaliseerimise teekaartide koostamisel. See omakorda aitab suurendada ettevõtja teadlikkust oma digitaliseerituse hetkeseisust ning võimaldab tõsta oma toodete või teenuste väärtust läbi parendustegevuste.
Loe rohkem digitaliseerimise teekaardi toetuse kohta siit.
Varasemad tingimused nägid ette, et ettevõttel on mõned sammud digitaliseerimise suunas juba tehtud või peavad nad iseseisvalt olema valmis digitaliseerimisprotsesse algatama. Nüüd on võimalik toetust taotleda juba baasprobleemide lahendamiseks, mis digitaliseerimisega kaasnevad.
Muutus toimus toetatavate tegevuste ulatuses, kuhu lisandus näiteks tarkvarade kasutamisega kaasnevate protsesside analüüs. Samuti lisati nõue kolme aastase tegevuskava kirjeldamiseks, mis jätab ettevõttele alles digitaliseerimise tegutsemisjuhise. Sellest saab ettevõte protsesside elluviimisel hiljem lähtuda ning tegutsemisjuhis aitab tuvastada digitaliseerimise käigus tekkinud põhilised kitsaskohad.
Lisaks laiendati digitaliseerimise teekaardi toetuse sihtgruppe. Enne muudatust said toetust taotleda nt tööstus-, teenus-, turismisektori ja logistikaettevõtted. Nüüd laienes toetuse taotlemise võimalus ka neile ettevõtjatele, kes tegelevad jae- või hulgikaubandusega.
Rohkem infot tingimuste muudatustest on leitav siit.
Astro Baltics omab varasemat kogemust digitaliseerimise teekaardi loomisel. Meie kõrge IT kompetents ning nutikad tarkvaralahendused võimaldavad parandada igas suuruses ettevõtte tööprotsesse ning aidata kaasa ettevõtte kasvule. Pakume laias valikus integreeritavaid lahendusi, mis kohandatakse paindlikult vastavalt ettevõtte vajadustele ilma, et peaksite loobuma oma äriloogikast.
NOOMi müügitarkvara on loodud kõigi ettevõttega seotud müügiprotsesside haldamiseks. Oma paindlike ja terviklike süsteemidega sobib tarkvara nii jae- kui ärimüügiga tegelevatele ettevõtetele.
Loe täpsemalt NOOMi müügitarkvara kohta siit.
Küsimuste korral täitke kontaktivorm või võtke meiega ühendust:
info@astrobaltics.eu
+372 628 0000
Astro Baltics
Tarkvara teejuht tulevikku!
www.astrobaltics.eu