fbpx

sidemenu_home

sidemenu_noom

sidemenu_noom_station

sidemenu_cloudics_station

sidemenu_cloudics_merchant

sidemenu_cloudics_2021_est

sidemenu_cloudics_2021_calltoaction_est

sidemenu_cloudics_2022_eng

sidemenu_cloudics_2022_calltoaction_eng

NOOMi majandustarkvara

Tagasivaade 2020. aastasse: miks vahetas nii suur hulk ettevõtteid oma majandustarkvara?

Olgem ausad, keegi ei ärka üles hommikul mõttega, et „täna on suurepärane päev vahetada välja meie ettevõtte majandustarkvara“. Üldjuhul on tegemist pika ja vaevalise otsustusega, milleni jõutakse kasutusel oleva tarkvara piirangute tõttu, tekkinud frustratsiooni ja sunnitud kompromisside tõttu.

Astro Balticsis kohtume pidevalt ettevõtete juhtidega, kes on otsustanud välja vahetada oma majandustarkvara. Tasub märkida, et väga harva on tarkvara vahetamise otsuse taga vaid üks põhjus. Üldjuhul on tegemist kombinatsiooniga mitmest faktorist. Toome välja viis kõlama jäänut 2020. aastast.

Suur hulk karbitootena müüdavaid tarkvarasid, millega on kliendid kunagi oma äri alustanud, jäävad ajale jalgu ettevõtte äriprotsesside kasvu tõttu

Karbitoode, nagu nimestuski ütleb, on alustades odav ja enamasti piiratud võimalustega lahendus just sellisel kujul, nagu see on karbi sisse mahutatud. Kui aga kliendil tekib aja jooksul vajadus täpsema laopidamise järele – näiteks dünaamiline laoriiulite haldamine, kauba etikettide genereerimine, partiilahendused, FIFO (first-in, first-out) nõue, soov teha inventuuri mobiilselt ja kiirelt, kaupade sisseostu assistendi vajadus või vajadus mistahes infot ja aruandlust automaatselt (EDI-liidese abil) oma partneritele edastada –, siis ollaksegi piiratud võimalustega karbitootega hädas ja hakatakse otsima alternatiive.

Soovitakse kõik-ühes-tarkvara

Tavapärane on olukord, kus äriprosessi eri osi katavad eri tarkvarad, mille vahel puudub automaatne infoliikumine ja seega ettevõttes ei ole kogu äriprosessist reaalajas ülevaadet. Üks osakond ei tea, mis teine teeb, või siis sõltub kõik eraldi palgal peetavast, infot käsitsi sisestavast töötajast, kelle töö ongi päevast päeva andmeid ühest programmist teise sisestada või pabereid ning informatsiooni eri osakondade vahel liigutada. Lisaks tasub märkida, et mitme eri tarkvara pidamis- ja halduskulud on suuremad kui ühe tervikliku lahenduse puhul.

Olemasolev tarkvaratootja kaob turult

Üks üllatav, kuid võrdlemisi levinud põhjus tarkvara vahetamiseks on tarkvarateenuse pakkuja turult kadumine. Väiksemad vanad tegijad või ka uued start-up’ilaadsed ettevõtted on potentsiaalselt ebastabiilsed, mis võib hiljem saatuslikuks saada. Teine stsenaarium on see, et suurem ettevõte ostab ära väiksema ning ei paku enam algsele tarkvarale piisavalt tuge. Eelnimetatud ettevõtete tegevuse lõpetamisel jääb klient oma tarkvaraga üksi, mis tähendab edasise tootearenduse lõpetamist ja klienditoe puudumist. Selle tagajärel on klient varem või hiljem sunnitud oma tarkvara välja vahetama.

Arenduspiirangud

Kliendid soovivad kiires ja muutuvas ärikeskkonnas olla paindlikud ja alati konkurentidest ees. See eeldus kehtib ka kasutatava majandustarkvara kohta. Tarkvara pakkuja peab suutma kliendile kiirelt arendada äriprotsesse katvaid erilahendusi. Erilahenduste tellimisel võib teele sattuda mitu komistuskivi: suurte rahvusvaheliste ettevõtete puhul on arendusprotsess keeruline, aeganõudev ja tihti ka väga kulukas. Teisest spektri otsast leiame konservatiivset joont hoidvad tarkvarapakkujad, kellel puudub huvi erilahenduste loomiseks. Selleks et neid takistusi vältida, tuleb uurida tarkvara tootjalt erilahenduste arenduse võimekuse kohta juba enne lepingu sõlmimist. Kolmandaks arendusi takistavaks piiranguks on toetumine ainult veteranarendajatele. Kui kogu tarkvara toetub vaid paarile arendajale, kelle kaudu käib kogu arendus, siis sellest võib kujuneda ohukoht. Tarkvara pakkujal võib tekkida lühikese aja jooksul arendusressursi puudus või olukord, kus keegi ei oska kliendi küsimusi lahendada.

Tarkvara sidumine veebipoe või iseteeninduskeskkonnaga

Kliendid soovivad oma äriga kolida veebi ja panevad aina enam rõhku e-poe arendusele. Seetõttu eeldatakse ka majandustarkvaralt API suhtlusvõimekust. Turul aga leidub endiselt palju tarkvarapakkujaid, kellel puudub nüüdisaegne ja automaatne API suhtlusvõimekus. Komistuskiviks võib saada tehniline arendus või kui suhtlusvõimekus isegi olemas on, siis on see eraldi tootena väga kallis. Siinkohal soovitame kõikidel klientidel alati enne lepingu sõlmimist uurida API võimekuse kohta. Eri ettevõtete valupunktid asuvad eri kohtades. Sobivaima majandustarkvara valimiseks tuleb mõista oma ettevõtte vajadusi. Enne kui otsustad, vali välja endale sobivad tarkvarapakkujad, kes suudavad neid vajadusi täita.

Kui vajad abi majandustarkvara valimisel, siis võta meiega ühendust. Pakume tasuta konsultatsiooni teie äriprotsesside automatiseerimiseks NOOMi majandustarkvara abil.

Võta meiega ühendust: info@astrobaltics.eu
+372 628 0000 

Astro Baltics
Teejuht tulevikku!